O posílení imunity se v této době hodně mluví. Málokdy se k nám však dostanou ty  správné informace v plném znění. Příkladem je vitamín D. I když víme, že ho pro svou obranyschopnost potřebujeme, můžeme být docela překvapeni, pokud nám jeho umělé doplňování neprospěje docela tak, jak jsme čekali.

Klíč je ve správných podpůrných látkách. Všimli jste si, že se na našem trhu často objevují přípravky ve složení vitamin D3 K2? Pak vám prozradíme, že to rozhodně není náhodou. Ba právě naopak.

Vitamín D a jeho funkce v těle

Ovšem bylo by chybou „déčko“ degradovat jen na posilovače imunity. Umí toho mnohem více. Je důležitý především pro normální vstřebávání  a následné využití vápníku a fosforu a přispívá také k udržení normální hladiny těchto minerálů v krvi. Z toho vyplývá, že je nepostradatelný pro zdravý vývoj kostí. A sportovci jistě vědí, že ho potřebujeme také k udržení zdravé svalové funkce a samozřejmě také pro zdraví a pevnost zubů.

Víte, že za většinou onemocněni či neduhů stojí často nedostatek vitamínů, mezi které se řadí i vitamín D, který podporuje správné fungování imunitního systému, podporuje obranyschopnost a napomáhá k normálnímu stavu zubů a kostí.

Přečtěte si:   Malý zázrak jménem brambory

Ve stejné míře je tedy důležitý jak pro dospělé, tak i pro děti. Ale i když se vitamin D3 K2 kapky hodí pro všechny skupiny obyvatel, docela jistě by si ho měli dopřávat ti, kteří jsou nějakým způsobem ohroženi jeho nedostatkem. Jde především o chronické nemocné a těhotné nebo kojící ženy.

Proč nezapomínat ani na vitamín K

Ovšem jen samotný vitamín D rozhodně nestačí. Pokud totiž není tělem řádně vstřebáván, pak většina jeho pozitiv mizí. A proto je důležité užívat spolu s ním také vitamín K. V boou případech si dejte pozor, aby šlo o snadno vstřebatelné varianty obou vitamínů, jako je například přípravek vitamín D3 K2 MK7 kapky. Jeho výrobcem je německá společnost Kappa Bioscience, takže je možné se spolehnout na jeho vysokou kvalitu. Pořídíte ho na Woldoshop.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *