Transplantace vlasů je možnost, jak opět nabýt vlasy tam, kde chybí. Tuto metodu zahušťování vlasů či jejich doplnění tam, kde chybí, využívají muži i ženy, avšak problém úbytku vlasů se týká z větší části právě mužů. U mnoha z nich se již v poměrně mladém věku objevují kouty, ustupování čela, „kolečka“, řídnutí vlasů a dokonce i celkové plešatění. Ne všichni se hodlají s nastalou situací smířit a transplantace vlasů, lidově řešeno „nastřelení vlasů“, představuje účinnou pomoc.

Přenosem vlasů lze  získat efektivní kštici, byť k dokonalému efektu je většinou zapotřebí transplantaci několikrát opakovat. Můžete ji získat implantací umělých vlasů, nebo přenosem vlasů vlastních z míst kde jich je dostatek, což je většinou zadní část hlavy. U umělých vlasů je rizikem jejich odhojování a tak majitel musí počítat s tím, že bude muset věnovat svým novým vlasům a pokožce hlavy skutečně dokonalou péči a obzvláště dbát na hygienu. Přenos cizích přírodních vlasů možný není.Ideální je tak transplantace vlastních vlasů, neboť přenesené vlasy se chovají naprosto shodně s ostatními a tak, jako by na původně nevlasaté části rostly vždycky. Metodu nejvhodnější techniky transplantace, která pro vás bude optimální, vám doporučí specialisté pracoviště, kde se rozhodnete transplantaci podstoupit.

Přečtěte si:   Selen si náš organismus uložit neumí – jak ho doplnit?

Transplantace je vhodná po dosažení 20. roku věku, lepší je však počkat až do třicítky. Během jednoho přenosu je možné transplantovat až 1600 štěpů, což představuje přibližně 2500 – 4000 vlasových folikulů. Dle náročnosti výkonu zákrok trvá většinou 2 – 4 hodiny. Provádí se v lokální anestezii a výkon je tudíž nebolestivý.

Cena se odvíjí od počtu štěpů a dozvíte se ji při konzultaci, během které vám lékař sdělí, jaký bude potřebný rozsah transplantace. Konzultace k transplantaci bývá zpoplatněna, jsou však i kliniky, kde ji můžete  získat zdarma.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *