Když vybíráme oblečení a doplňky, dbáme na to, aby k sobě jednotlivé kousky ladily. Bez ohledu na módní diktát se jeden den cítíme nejlépe v oranžové, jindy ve žluté, další třeba v zelené. Jak je to možné? A co o nás vybrané barvy prozrazují?

Zamyslete se – možná dojdete k tomu, že oblečení si vybíráte intuitivně. Asi to budete také znát – večer si nachystáte oblečení, doplňky, boty i kabelku a ráno raději namísto poklidného šálku kávy věnujete čas tomu, abyste vymyslely jinou kreaci. Ano, spousta žen se obléká totiž podle momentální nálady.Víte co kterou barvou dáváte najevo svému okolí?

Bílá barva představuje neposkvrněnost, cudnost a čistotu. V bílé se cítíme svěží a máme příjemně chladivý pocit.

Žlutá barva upoutá na první pohled. Je to barva pozitivní, udržující mozek v bdělosti a zvyšující koncentraci. Pozor na její nadměrné použití! Může pak působit nepříznivě na oči.

Oranžová barva je barvou tepla, hravosti a plodnosti. Ta hlásá do světa, že její nositelka je plná síly a energie.

Růžová barva je barvou romantiky. Dokáže posilovat pocit bezpečí, uklidňuje a k okolním lidem vysílá pohled přívětivosti. Růžová barva dodává i šíří pocit ženskosti, pohody a štěstí.

V červené barvě vás zaručeně nikdo nepřehlédne. Symbolizuje oheň, energii, lásku, teplo a sílu. Červená zvyšuje tlak a dechovou frekvenci a pomáhá tak k rychlým rozhodnutím, na straně druhé ale také uzemňuje.

Přečtěte si:   Nechte se inspirovat vůněmi parfémů

Zelená představuje život, růst, mládí, obnovu, naději a životní energii. Je to uklidňující barva s neutralizačním účinkem na lidskou nervovou soustavu.

O modré barvě se říká, že je nejoblíbenější.Všechny odstíny modré symbolizují spolehlivost, moudrost a důvěru. Modrá má chladivý účinek a zklidňuje.

Hnědá je barva přírody, země a dřeva. Vytváří příjemnou, neutrální a otevřenou atmosféru. Oblečeny v této barvě budete působit na své okolí solidním dojmem.

Obléknete-li si na sebe šedou barvu, dáte svému okolí pocit diskrétnosti, ušlechtilosti, kultivovanosti a výkonnosti.Touto barvou zaručeně snížíte intenzitu okolní barvy v těsné blízkosti. Ideální je jí kombinovat, např. s barvou červenou.

Černá barva má významů víc. Na straně jedné je černá spojována s negativními nadpřirozenými bytostmi, jako jsou démoni nebo čarodějnice a také smutkem, na straně druhé naproti tomuto je ale i černá barva velice formální a značí autoritu, sílu a moudrost.

Každá barva vypovídá o něčem jiném a působí nejen na vás, ale také na lidi kolem.  Záleží jen na vás, jak si oblečení zkombinujete, jakou máte náladu a v neposlední řadě na tom, jakým dojmem chcete působit na své okolí. Decentně, žensky, seriózně – nebo třeba jako papoušek?

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *