Bazény, nejen luxusní zapuštěné, ale i dostupnější nadzemní, pevné či velké nafukovací, si našly své stálé místo na zahradách našich domů. Můžeme tak relaxovat u bazénu v klidu svého domova.

Vlastní bazén přináší v horkých letních dnech možnost osvěžení kdykoliv se vám zachce. Bazény se těší stále větší oblibě a v posledních letech zaznamenávají na našich zahradách doslova boom. Ve velké míře jsou mezi nimi zastoupeny nadzemní bazény, které jsou díky snadné instalaci a především cenové dostupnosti nejoblíbenější. A tak dávno pryč je doba, kdy byly bazény luxusem jen pro vyvolené. Nyní si tato „malá soukromá jezera“ může dovolit téměř každý.

Specializované firmy je nabízí v různých tvarech a velikostech a všechny spojuje vysoká kvalita a dlouhá životnost. Ještě nedávno byly nejpočetněji zastoupeny nadzemní bazény s ocelovou stěnou, jejichž vnitřek tvoří speciální bazénová fólie. Díky své konstrukci jsou snadno montovatelné i demontovatelné a postavení takovéhoto bazénu nevyžaduje náročné stavební přípravy. Zvláště v posledních pár letech k nim přibyly kvalitní velké nafukovací bazény. Ty mají zpevněné vynilové dno a jsou vyrobeny z odolného trojvrstvého PVC, odolného jak proti UV záření, tak proti účinku chlóru. Výhodou těchto bazénů oproti jejich kolegům s ocelovou stěnou  je to, že náklady na pořízení jsou nižší a dobře a rychle se prohřívají. Velkou oblibu si získaly zvláště prstencové nafukovací bazény, u nichž stačí jen nafouknout horní prstenec. Při napouštění je stoupající sloupec vody sám postaví. Jejich velkou výhodou je i to, že odpadá starost s jeho zazimováním. Díky výpustnému ventilu je jednoduše vypustíte, vyčistíte, sbalíte a uklidíte. Měkké bazény jsou sice náchylnější na poškození, avšak jsou velice snadno opravitelné pomocí záplat.

Přečtěte si:   Pět tipů pro údržbu nadzemního bazénu

U všech bazénů je nutné, aby byly postaveny na rovném povrchu.  Pokud je váš pozemek svažitý, je třeba terén upravit. Nezbytnou součástí všech zahradních bazénů je kartušová nebo písková filtrace a vhodným doplňkem pak solární sprcha. Bazén je nejen prostorem pro zábavu a relaxaci, ale může dobře posloužit i pro vylepšení vaší fyzické kondice.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *