Francouzská manikúra patří mezi nejoblíbenější způsob úpravy nehtů. Nehty s francouzskou manikúrou vypadají elegantně a hodí se k ženě každého věku.  Zpátky na výsluní se ale vrací i dříve velice oblíbené barevné laky, které jsou vhodné zvláště pro letní období.

Klasická francouzská manikúra se vyznačuje bíle namalovanými špičkami nehtů s následně pokrytou celou plochou nehtů tělovým, smetanovým nebo narůžovělým odstínem  laku. Špička nehtů bývá většinou upravena  do hranatého tvaru, ale zvláště v poslední době se začínají těšit oblibě i jiné tvary, oblé a dokonce i špičaté. Podmínkou kvalitní francouzské manikúry je dokonalá linie špičky, které dosáhne většinou jen profesionální manikérka, nebo velice zkušená žena. Jinak je vhodné pro vytvoření bílé špičky použít šablonky, které lze běžně zakoupit v drogeriích. Bývají také součástí setů francouzské manikúry, které je obsahují spolu s laky.

Pod pojem francouzské manikúry jsou zahrnované i úpravy nehtů s jinou barvou jejich špičky, než bílou. V módě jsou například třpytivé, různé odstíny modré nebo třeba růžové. Řada žen si oblíbila v souvislosti s francouzskou manikúrou umístění různých ozdob na plochu nehtu, ať jsou to třeba třpytivé kamínky, nebo různé abstraktní obrázky.

Přečtěte si:   Dopřejte si účes z dlouhých a hustých vlasů i vy

Skoro se zdálo, že klasickému barevnému laku bude odzvoněno, ale nestalo se tak. Své místo na slunci si zpátky získávají výrazné barvy, především sytě růžové a oranžové, které vypadají velice dobře především na opálených rukou a ženy je tak volí ponejvíce v letním období.

Možná vás překvapí, že nehty na rukou i nohou se od sebe mohou v barevném provedení lišit. To, co dříve bylo tabu, je nyní dovoleno. Jelikož dlouhé roky tomu tak nebylo a módní diktát velel, aby nehty na rukou i nohou měly stejnou barvu, některé ženy se tomu přizpůsobují těžko a připadá jim to nevkusné. Je to ale jen otázka toho, co se komu líbí.

Ať zvolíte francouzskou manikúru nebo klasické barevné laky, důležité především je, aby vaše ruce působily upraveným dojmem a vy jste byla s výsledkem spokojená.

 

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *