Ať už jsou vaše důvody pro krmení pejska výlučně suchým krmivem jakékoliv, mějte na paměti, že toto rozhodnutí může významným způsobem ovlivnit kvalitu i délku života vašeho čtyřnohého přítele. Ne každé granule pro psy jsou natolik kvalitní, jak nám je předkládáno v reklamách. A kvalitu nepoznáme v zásadě ani dle ceny. Jak tedy vybírat krmení pro psy, které pokryje nezbytnou denní dávku živin a vitamínů? To si prozradíme na následujících řádcích.

Nenechte se obalamutit reklamou
Reklamní spoty nás přesvědčují o kvalitě prémiového krmiva s lahodnou příchutí i výjimečnosti jiného krmiva, které může pejskovi prodloužit život v řádech několika měsíců, v krajním případě i let. O pravdivosti tohoto tvrzení by nás však neměly přesvědčovat reklamy, nýbrž samotné složení krmiva. U kvalitních granulí najdete složení, které je označeno skutečným názvy (třeba rýže bude označena jako rýže, ne jako bílkovina, kuřecí tuk bude kuřecím tukem, nikoli živočišným tukem). A jaký by měl být správný poměr složení krmení pro psy? Obecně lze říci, že bude lepší, když se vyhnete krmivům s velkým obsahem soli, přehnaným obsahem bílkovin a minimem masa. Pes je od přírody masožravec, nikoli vegetarián.

Přečtěte si:   Věrný společník - čivava

Každý pes je unikát
Vhodné granule byste měli vybírat také dle stáří, plemena, případně nemocí vašeho pejska. To, že štěňata potřebují jinou stravu, než dospělí psi je poměrně jasné. Rozdíly je však nutno dělat také v případě velikosti plemena nebo prokázané alergie, či citlivosti žaludku na konkrétní složky krmiva. V obchodech a specializovaných prodejnách můžeme narazit také na tzv. holistická nebo super prémiová krmiva. Holistická krmiva jsou ve své podstatě krmiva přírodní a obsahují až 90% živočišných bílkovin. Super prémiová krmiva, jsou krmiva, která neobsahují žádné geneticky upravované suroviny a jsou často také hypoalergenní. Při výběru vhodného krmiva myslete také na to, že každý pejsek je jiný a co může vyhovovat jednomu, nemusí sednout druhému. Proto dejte svému čtyřnohému příteli možnost volby a nechte jej vybrat z několika druhů krmiv, jejichž složení máte pečlivě prostudováno.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *