ZOO park Vyškov vznikl díky nadšení Zdeňka Sokolíčka, a jeho lásce ke zvířatům. Na samém počátku v roce 1964, se jednalo o zoo koutek, který se následně s požehnáním města Vyškov proměnil v zoo. Na rozdíl od jiných zahrad, se zde setkáte především s hospodářskými zvířaty z celého světa, ale i mývalem, nosálem či lemury. Lva nebo tygra, však nečekejte.

  

Jednotlivé expozice, v nichž se nachází dohromady, přes 130 druhů zvířat, jsou rozděleny na několik tématických okruhů – od Asie, Afriky až po Jižní Ameriku. Pro děti je k dispozici kontaktní zoo s názvem Dvoreček naší babičky. Mezi jeho obyvatele patří ovce, kozy či prasata, mezi nimiž, se lze pohybovat a hladit je. Což je zcela jistě důvodem, proč patří Babiččin dvoreček k nejoblíbenějším částem vyškovské zoo.

  

V roce 2011 byl po náročné výstavbě otevřen Hanácký statek tzv. enviromentální centrum, kde mají návštěvníci možnost podívat se, jaký byl život na statku na přelomu 19. a 20. století. Jeho součástí je vzdělávací expozice, zaměřená na přírodu a její ochranu.
Ti z Vás, kteří budou mít dostatek energie i po prohlídce zoo, se mohou vydat vláčkem do Dinoparku. A přesunout se tak na pár hodin do o miliony let vzdálené minulosti, kde na ně čeká přes 40 detailních modelů dinosaurů, a také 3D kino.

Přečtěte si:   Termín porodu není nikdy zcela jistý. Jak ho vypočítat a na co se připravit?

Otevírací doba ZOO PARKU:
leden-březen:           9-16h
duben-září:                9-18h
říjen:                            9-17h
listopad-prosinec:   9-16h
Více na www.zoo-vyskov.cz

Zdroj fotografii: web zoo Vyškov

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *