Baby Read Play Reading Playing  - katerinakucherenko / Pixabay

Věděli jste, že hračky dětem pomáhají rozvíjet důležité dovednosti? Běžně jim totiž poskytují příležitosti k procvičování koordinace, rozvíjení dovedností při řešení problémů, posilování sebedůvěry a objevování nových dovedností a schopností. Právě proto jsou pro ně důležité i hračky, se kterými se toho mohou spoustu naučit.

Děti potřebují hračky už od narození

Existují různé kategorie hraček, které jsou určené pro odlišeně staré děti. V obchodu se tak můžete běžně setkat s omezeními od určitého věku. Při výběru tedy musíte vzít v úvahu věk, zájmy a vývojové stádium vašeho dítěte. Některé hračky tedy pomáhají miminkům rozvíjet motorické dovednosti a jiné hračky zase učí batolata mluvit a rozvíjet základní dovednosti.

Naopak děti ve školním věku se mohou naučit pravopis a počítání pomocí vzdělávacích her. Každopádně se vždy řiďte doporučením výrobce, který sám ví pro, jak staré děti hračku navrhl. V opačném případě pouze svým dětem zamotáte hlavu a ničeho jiného nedosáhnete. Při koupi se pokuste zaměřit i na edukační hračky, které oproti těm klasickým podporují dítě v tom, aby se neustále učilo novým věcem. Na příklad edukačních hraček v praxi se můžete podívat zde.

Přečtěte si:   Korela chocholatá

Upřednostněte kvalitu před kvantitou

Během koupě jakékoli hračky dejte přednost kvalitě před kvantitou. V opačném případě můžete svému dítěti pořádně uškodit a takého ohrozit i na zdraví. Proto je vždy lepší investovat do již ověřených hraček na důvěryhodných e-shopech.

Jedním z takových je například obchod Ready4kids.cz, který má ve své nabídce hračky pro děti všech věkových kategorií. Vybírat tedy můžete jak z klasických, tak i již zmíněných edukativních hraček a her. I přesto nikdy nezapomínejte přečíst si pečlivě etiketu, která vám prozradí nejen to, zda je hračka nezávadná, ale také vám napoví, pro jaké dítě je vhodná.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *