Do Řecka a na jeho ostrovy můžete vyrazit třeba s některou z cestovních kanceláří a přijmout její kompletní nabídku programu vašeho volného času. Koupání, slunění, sem tam nějaký ten fakultativní výlet.

Můžete svou dovolenou ale vzít do svých rukou a vyrazit buď zcela sami, nebo sice s cestovkou, ale koupit třeba ten nejlevnější last minute, který bude k mání a zajistit si tak jen strategické místo pro dobrodružné výpravy na vlastní pěst.

Vyrazit můžete třeba na ostrov Korfu. Je druhým největším z řeckých ostrovů a právem se mu přezdívá zelený ostrov, nebo také smaragdový. Pokud chcete ostrov dobře poznat, stačí trocha odvahy, peněz a alespoň základní znalost cizího jazyka. Anebo vlohy pro herecké nadání pro domluvu rukama a nohama. Řekové jsou vstřícní a k turistům se chovají velice mile.

Půjčte si třeba čtyřkolku, která má automatické řazení a zajistí vám možnost pohybu po celém ostrově. To, co s čtyřkolkou zažijete, vám nedopřeje ani auto, ani skútr a motorka, které si tu půjčit není žádný problém. Když čtyřkolku, tak ale obsah alespoň 80 ccm. Ostrov je hornatý a „padesátka“ toho moc nezvládne. Protože na Korfu jsou uličky křivolaké, nedosahují tu dopravní prostředky vysokých rychlostí a pohyb po ostrově je relativně bezpečný. Určitě víc, než jízda našimi městy. Když už vidíte nějaký ten ťukanec, pošramocené jsou většinou jen plechy.

Nejnavštěvovanějšími letovisky jsou Agios Georgios, Barbati, Benitses, Dassia, Kalami, Messonghi, Nissaki a Paleokastritsa. Ta je právem považována za jednu z nejkrásnějších oblastí ostrova. Je také cílem výletníků z celého ostrova, neboť nabízí jak krásné pohledy na bílé skály a tyrkysové moře, tak třeba prohlídku kláštera, kde dosud žijí mniši. Ze zdejšího přístavu vyplouvají lodičky a lodě na moře, ale také na zastrčené pláže, na které se jinak nedostanete. Třeba na Rajskou pláž, s bílým pískem a vodou průzračnou jako ve vaně.

Přečtěte si:   Za vysněnou dovolenou od německých CK s RUDOLF REISEN!

K jednomu z nejkrásnějších přírodních úkazů, misu Drastis, se dostanete pakliže máte tak trochu detektivní nadání. Dopravní značení je na Korfu dobrodružstvím a tak si pořiďte opravdu podrobnou mapu a vyzbrojte se trpělivostí. Pokud ale na místo dorazíte, všechny nepříjemnosti jsou zapomenuty i kdybyste před tím kolem odbočky kroužili hodinu jako vlaštovky. Monumentální skály v azurovém moři jsou úchvatné a vůbec se vám nebude chtít odjet.

Samotné hlavní město, Kerkyra, ukrývá řadu historických památek a za návštěvu určitě stojí stará pevnost a celá řada dalších. Záleží, co vás oslovuje nejvíc. Uličky Kerkyry tak trochu připomínají starý dobrý Dubrovník.

Pokud jste na Korfu, určitě nevynechejte Achillion, zámeček, který si tu nechala vybudovat císařovna Alžběta, známá jako Sissy. Ačkoliv většina původního zařízení je dávno pryč, podařilo se uchovat některé předměty z té doby a v překrásné zahradě můžete vidět třeba vanu, ve které se krásná Sissy koupávala.

Na jihu ostrova se nachází unikátní slané jezero Korrision, které od moře dělí pouze pás písečných dun. Pokud sem zavítáte a přejdete duny, překvapí vás obří písečná pláž, která se vám bude snažit namluvit, že jste zabloudili třeba do Tuniska. Krajina zde má opravdu charakter pouště.

Korfu, to je kus dobrodružsví, dobré víno a pohostinní lidé. Odhoďte své obavy a strachy a zkuste to jednou po svém, bez toho, aby vás delegát cestovky držel za ruku. Stojí to za to.

 

 

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *