Kakadu molucký, se řadí mezi papoušky, je na péči a chov značně náročný, a tedy vhodný pouze pro ostřílené chovatele. Navíc podléhá registraci CITES. A k jeho pořízení resp. chovu musíte získat povolení. Rovněž budete potřebovat nemalé finanční prostředky. Běžná cena tohoto druhu Kakadu, se totiž pohybuje v rozmezí 60 až 100 tisíc korun za jedince, k čemuž je nutné připočíst i náklady spojené s chovem.

Jedná se o velmi hlučného, a až 55 cm velkého papouška, takže není v žádném případě určen do bytu a malé kleci. Jeho domovem by měla být dostatečně velká voliéra z odolných materiálů, jejíž minimální rozměry budou alespoň 3×2,5×2,5 m pro jedince. Ideální, avšak hlavně finančně náročnější, je chov v páru, jelikož je Kakadu molucký hodně společenský.

Kromě sépiové kosti a gridu, což patří mezi standard ne-li nutnost, by měla voliéra obsahovat minimálně jedno bidlo a velké množství větví k okusu či hraní. Právě hravost a neustálá potřeba se něčím zabavit, k těmto papouškům nedomyslitelně patří, takže nabídneme co nejvíce možností k nejrůznějším činnostem.

Krmíme 2x denně a dbáme na to, aby byla strava co nejpestřejší. V opačném případě hrozí, že bude pták jídlo odmítat. Kromě směsi zrnin pro velké papoušky podáváme různé druhy ovoce (jablko, banán, mango atd.) a zeleniny (např. mrkev, kukuřice, salát) a nevynecháme ani nesolené oříšky, zelené krmení (jetel, pampeliška, kopřiva) a párkrát do měsíce vaječnou míchanici.

Přečtěte si:   Proti stresu domácích mazlíčků se dá učinně bojovat!

Více, než jindy, se doporučuje nákup od chovatele. Je však pravděpodobné, že si budete muset počkat. Odchov těchto Kakadu, není příliš častý. Ve zverimexech, se vyskytují pouze ojediněle.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *