Ač nadvládu nad celým světem brzy převezme měsíc únor, květiny z našich domácností nevymizí ani přes zimu. Pokud jste ani Vy nezanevřeli na krásu přírody, máme tu pro Vás jeden exotický tip na pestré květinové rituály rozmanité, co se týká barevných kombinací i využití přírodních materiálů.

Stačí se nechat inspirovat, vložit kousek své duše a uvidíte, že se nebudete bát ani neobvyklých řezaných květin. Domů si vnesete kus hravosti, což také není v těchto pošmourných dnech k zahození. Světem vládne individualismus, materialismus a v centru dění je úspěch každého zvlášť. Lidé proto prchají do přírody, aby nabrali sil pro další působení v tom blázinci. Vydejte se s námi na pouť za netradičními rostlinkami z Afriky. Ke slovu se dostanou i dřevěné materiály, které ideálně dokreslí atmosféru dalekých zemí.

Slyšeli jste už někdy o zantedeschii? Nejspíše ji znáte jako svatební květinu, kalu, avšak k dostání je i v mnoha odlišných barevných variantách, ne pouze ve fádní bílé. Skvěle se hodí do všech květinových vazeb plných žlutých a tmavě vínových květů. Jinde zase využijete rostlinku alstroemeriu, která zaujme na první pohled svými zvířecími vzory na okrajích. Kdo by ji nechtěl mít doma, když skvěle připomíná africká pláně? Jestliže si potrpíte na moderní vzhled všeho, květin nevyjímaje, jistě Vám neušla heliconia. Ojedinělá kráska, která sice vypadá uměle, avšak umělá není ani náhodou!

Přečtěte si:   Domácí mazlíček pánem vaší zahrady. Nebo ne?

Možná jste už odsoudili tradiční karafiáty. Věřte, že jejich éře ještě není konec. Vždyť málokterá květina má tolik barevných odrůd. A co taková klokaní tlapka, anigozanthos, květ, který nemálo připomíná zvíře? Do letošní zimy skvěle zapadá svým atraktivním vzhledem. Tak proč si jednu takovouto květinu také nepořídit do bytu?

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *