V minulém díle jste se mohli mimo jiné dozvědět o speciálních směsích, které Vám přibalí v květinářství. Avšak dnes se můžete těšit o speciálních tipech. Dozvíte se například, proč byste neměli skladovat rostlinky poblíž ovoce.

Možná se Vám to bude zdát jako holý nesmysl, ale je to naprostá pravda. Slyšeli jste již někdy o tom, že zrající ovoce uvolňuje jisté množství ethylenu? Ne? Ale opravdu. Váza s řezanými květinami a ovoce, to nejde k sobě. Uvolňovaný ethylen totiž urychluje vadnutí rostlinek. Někdo tuto situaci řeší přidáním cukru či acylpyrinu do vody, ve které skladuje rostliny. Každý florista Vám tento krok vyvrátí s tím, že si máte raději pořídit speciální přípravek proti rychlému vadnutí řezaných květin. Není ale jistější vyvarovat se skladování jablek, pomerančů a jiného ovoce poblíž řezaných květin?

Přímé slunce, stín, chlad, vlhko… Kdo si jen má vybrat, kam správně umístit řezané květiny, aby vydrželi co nejdéle. Tak v prvé řadě rostliny obecně nepatří za okna, kterými táhne. Ani topení není nejvhodnější místo, kde byste měli uchovávat vázy s řezanými květinami. Kam ale s nimi? Jistě máte verandu, kde se teplota pohybuje mezi patnácti až dvaceti stupni Celsia, anebo pěknou zimní zahradu, která je jako dělaná pro všechny rostliny, řezané nevyjímaje. Snad by Vás ani nenapadlo si poblíž rostlin zapálit cigaretu. Jestliže ano, věřte, že to není příliš vhodný nápad. Stejně jako cigaretový kouř škodí lidským plícím, ani rostliny příliš neuvítají špinavý vzduch.

Přečtěte si:   Ušetřete se solárními kolektory

A co mají avizované narcisy společného s problémy uchovávání řezaných květin? Mnoho! Věděli jste například, že tato rostlina produkuje agresivní látky, které ostatním rostlinám pouze škodí? Nejlépe uděláte, když narcisy budete uchovávat v jiné místnosti. Když už ale chcete mít v jedné váze jak narcisy, tak růže, měli byste narcis nechat několik hodin samostatně odstát ve vodě. Stejně tak nekombinujte staré a čerstvé květiny.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *