Nejen podzim může přinést do Vašich zahrad a zahrádek pestré barvy. Dopomozte si k barvičkám i mimo září, říjen a listopad pomocí energických květin. Navoďte si skvělou atmosféru nejen květinami, ale i nábytkem a doplňky v barvách žáru.

Žlutá, červená a oranžová barva. Trojice, která patří k nejnápadnějším odstínům, jichž si všimne každý už z dálky. Bez těchto tří „sluníček“ si mnohý z nás nedokáže pravé léto ani představit, jiní nad nimi ohrnují nos, že prý jsou až příliš excentrické. Ať už je pravda, kde chce, pojďme se podívat, jak můžete tyto barvy dostat do Vašich zahrad.

Tyto teploučké barvy můžete užít jak v sólové verzi, tak je zakomponovat dohromady. Nebojte se zkoušet nové variace, všechny tyto tří odstíny spolu totiž skvěle harmonizují a vytvářejí oslnivé, pronikavé scenérie. Doplníte-li vše ještě několika málo kousky bílé či fialové, máte zaručenou opravdovou krásu, uvidíte.

Žlutá je sice obyčejná, ale na druhou stranu nikdy neomrzí a kombinuje se vskutku jednoduše. Stačí vysázet ostálky, krásnoočka, slunečnice, denivky či pupalce a máte vyhráno. Pokud sáhnete navíc po kejklířce či popelivce, kterým se skvěle daří u vody, nikdo neodolá, aby se chvíli nezastavil a nepokochal tou nádherou.

Přečtěte si:   Zahrada neznamená jen trávník a pár květin

Oranžová zase podnítí radost a nenuceně povzbudí konverzaci či chuť jídlu – ideální barva na party a rande, že? Nakupte zásobu oranžových polštářků, slunečník v barvě pomerančů, dosnu indickou, pryšce, nezapomeňte ani pomeranče samotné a běžte slavit!

Chcete si užít trošky dramatičnosti a vášnivosti? Sáhněte po rudé a červené barvě, barvě máku, třešní a chilli. Tuto barvičku Vám přinesou nejen rudé krvavé begonie, ale i kohoutek plamenný, kuklík šarlatový či zmiňované vlčí máky…

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *