Že o takovém druhu slyšíte poprvé v životě? Nevadí! Začtěte se do článku, který vám objasní vše, co se týká výše uvedené exotické dřeviny.

Odkud vlastně Hevea pochází?

Pěstuje se v Jižní Americe, nejčastěji však v Amazonském pralese, jihovýchodní Asii a v Africe. Úplný název tropické dřeviny je Kaučukovník brazilský. Často také bývá označován jako dub malajský, protože svým vzezřením právě dub připomíná.

Hevea se pěstuje především pro přírodní zdroj latexu, produkce se zhruba po 50 – ti letech zastavuje. Dřeviny jsou z tohoto důvody káceny, a nahrazeny produktivními rostlinami. Kaučukovník je plně využit: prvně jako zdroj přírodního latexu a nakonec jako kvalitní tropická dřevina pro výrobu nábytku. Použití dřeviny Hevea je také velmi ekologické, protože se jedná o stále obnovitelný zdroj.

Prostudujte klady exotického typu dřeva a vězte, že se vyplatí

Ve srovnání s dubem je dřevina Hevea až dvakrát levnější. Přitom disponuje téměř totožnými vlastnostmi jako již zmíněný dub. V případě, že sníte o dubovém schodišti, ale z důvodu vysoké ceny si jej nemůžete dovolit. Hevea je pro vás skvělou variantou jako stavební dřevo.

Přečtěte si:   Houbaření je tradice

Prodej dřeva neustále stoupá, tak proč utrácet více než musíte. Hevea odolává náletům škůdcům, plísním a jiným neprospěšných organismům, které stavbu dřeva velmi významně narušují. 

Skvěle reaguje na barvení či moření

Hladká struktura a světlý odstín dělá z kaučukovníku výjimečný druh dřeva, který bezproblémově obarvíte dle požadavků. Barva se na jemnou strukturu jednoduše nanáší a především lépe přilne. Výsledný dojem je bezkonkurenční. Výrobky z dřeva Hevea neovlivní silné výkyvy počasí či teplotní rozdíly. Nemusíte se obávat, že by nábytek brzy ztratil na své kvalitě. Hevea je známá a oblíbená pro celkové nižší objemové sesychání.

Hevea je velmi oblíbená i jako truhlářské dřevo pro svou charakteristickou vůni

Rychlá a časová nenáročnost pro opracování dřeva. Vhodné vlastnosti a složení napomáhají k lepšímu ohýbání, hoblování a vrtání. Patří mezi poměrně často poptávané truhlářská dřeva. Objevte i vy kladné vlastnosti a pořiďte si komodu nebo podlahu z dřeva Hevea. Obklopte se doma i vy trochou tropického ráje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *