Tunnel Greenhouse Cultivation  - DanielSjostrand / Pixabay

Každý, kdo se považuje za zkušeného zahrádkáře, by měl na svém pozemku alespoň jednu takovou stavbu mít. Jde o levné, jednoduché a praktické řešení všude tam, kde je třeba o něco prodloužit pěstitelskou sezónu.

U nás se tak fóliovníky uplatní prakticky na celém území ČR. Bohužel nejde právě o trvalou pomoc. Jakákoliv větší bouřka totiž obvykle křehkou fólii potrhá. Řešení je jednoduché – buď můžete stávající konstrukci opravit nebo si pořídit zbrusu novou s větší odolností.

Kvalitní fólie je základ úspěšného zahrádkaření

Máte-li doma opravdu poctivý fóliovník, pak budou následující kroky téměř bez práce. Jednoduše si pořídíte novou fólii v jednoduchém nebo dvojitém provedení (kvůli lepší akumulaci tepla doporučujeme tu nafukovanou) a stavbu nově potáhnete. Je vhodné přidat navíc i boční ventilaci a vlastníte-li opravdu velký model, pak i šoupací vrata a další ventilaci na boku či hřebeni. Vše zvládnete za jedno odpoledne.

Ovšem byla-li poškozena i konstrukce fóliovníku, pak vám nezbude nic jiného, než se poohlédnout po novém.

Když chcete dobrou kvalitu za přijatelnou cenu

Specialisté z firmy Konstrukceschwarz.cz dodávají na náš trh pomůcky pro zahrádkáře v mnoha variantách. Najdete u nich i levné fóliovníky, které si může dovolit opravdu úplně každý. V nabídce jsou typy:

  • rovnoboké,
  • s oblými boky
  • i fóliovníky víceloďové.
Přečtěte si:   Bazén vám přinese veselé zážitky

A jak si vybrat správné řešení? Chcete-li maximálně využít vnitřní plochu, vsaďte na rovnoboké typy. Ovšem pro účinné odvětrávání jsou mnohem lepší fóliovníky s oblými boky, které dokáží potěšit i oko.

Se vším si poradíte svépomocí, ale v případě potřeby je samozřejmě možné poptat i montáž přímo na místě. A ve hře jsou i další produkty, například skladové haly, teplovzdušné kotle,  dešťové kryty, venkovní mostové závlahy, meteostanice, pracovní stoly a další vybavení pro váš dům i zahradu. Více se dozvíte na stránkách Konstrukceschwarz.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *