Pokud se vypravíte do Průhonic, nemusíte nutně zamířit jen do vyhlášeného Průhonického parku, ale stačí kousíček popojet a navštívit můžete i zdejší nádhernou dendrologickou zahradu. Proč právě název dendrologická zahrada? Z jednoduchého důvodu. Je tu věnována pozornost studiu dřevin a jejich použití v zahradách a parcích.

Pokud se rozhodnete zahradu navštívit, vyražte z Průhonic směr Uhřiněves. Je to skutečně kousek a tak trvá jen malou chvíli, než spatříte po levé straně vstup. Za zdí pak návštěvníky čeká nejedno překvapení. Pokud se tam vydáte zjara, vyrazí vám dech pestré záhony jarních květin. Voní jich tu obrovské množství a udiví vás, kolik tu roste druhů tulipánů, narcisků a cibulovin vůbec a kolik je tu rozkvetlých keřů.

Dendrologická zahrada stále plní svůj hlavní účel a sbírka dřevin je průběžně nejen obnovována, ale i doplňována. Každoročně vás překvapí svou trochu jinou tváří. S odstupem let je její proměna samozřejmě viditelnější, neboť strom není květina a chvíli trvá, než povyroste. Vznikají nové expozice a díky dalším a dalším skupinám trvalek se můžete nejen potěšit pohledem, ale i poučit. Jednotlivé části zahrady jsou citlivě doplněné jezírky či můstky, cestičky jsou upravené a pohyb po nich tak zvládne klidně i vaše babička, které jistě udělá radost, když ji vezmete s sebou.

Přečtěte si:   Za vysněnou dovolenou od německých CK s RUDOLF REISEN!

Chcete-li ve svých ratolestích povzbudit jejich zájem o botaniku, rostliny a o přírodu vůbec, vyrazte na výlet s nimi právě sem. Objevovat stále něco nového děti baví a mohou zde identifikovat celé množství rostlin a stromů, které znají ze školních učebnic. Vyhlášení malé vědomostní soutěže není na škodu, děti zabaví, ale i poučí.

Pokud děti ještě nemáte a dokonce nejste ještě ani svoji, ale plánujete svatbu a přejete si ji uspořádat v netradičním prostředí, tak dendrologická zahrada může být tou správnou volbou. Zdejší obecní úřad je totiž na svatby v zahradě připraven a jak váš zážitek, tak svatební fotografie budou nezapomenutelné.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *