Zajímá vás, jaké počasí bude zítra ve vašem městě? Jedete se podívat do zahraničí a rádi byste se informovali o počasí v cizí krajině? Předpověď počasí Slunečno.cz zpracovává meteorologická data a vy můžete sledovat vývoj počasí s rozlišením tří nebo patnácti kilometrů. V současné době se vlastní předpověď počasí týká 10515 míst v naší republice.

Aktuální vývoj počasí a srážek zajišťuje meteoradar, fungující na základě odrazu elektromagnetického pulsu na vodě nebo ledových krystalech v oblačnosti. Po přijetí impulsů se vyhodnotí srážková intenzita. Meteoradar je zobrazením tzv. světového času, vládnoucím na nultém poledníku. Sami musíte provádět přepočet na středoevropský čas, stačí přičíst dvě hodiny v době letního času a jednu hodinu v zimním období. Vývoj srážek a aktuální data vám poskytuje meteoradar v online verzi.

Na webových stránkách Slunecno.cz se vám představuje i aktuální počasí na horách. Dozvíte se  sněhové zpravodajství a nechybí ani momentální stav sněhu na sjezdovkách. Předpověď počasí z horských středisek se určitě bude hodit vášnivým lyžařům. Projít si můžete zpravodajství o počasí v oblasti Beskydy, Krkonoše, Jizerské hory, Javorníky, Lužické hory, Oderské vrchy, Šumava, Vysočina atd.

Přečtěte si:   Mobil pro babičku a dědu

Návštěvníci webových stránek mají k dispozici i nový lunární kalendář na rok 2013. V dřívějších časech sloužilo střídání měsíčních fází k měření času. Měsíc vystřídá během jednotlivých fází osm podob – Nov, dorůstající srpek, první čtvrt, dorůstající měsíc, úplněk, couvající měsíc, poslední čtvrt a ubývající srpek.

Jaké je počasí ve světě? Zajímá vás počasí Egypt? Kolik stupňů vám právě nabízejí místa jako Káhira, Alexandrie nebo Hurghada? Největší letovisko u Rudého moře se jmenuje Hurghada a zdejší počasí ovlivňuje poloha na pobřeží i poušť. Aktuální teploty zjistíte online. Navíc vám prozradíme, že dešti se určitě vyhnete, protože ta rok nespadne víc jak 5 mm srážek.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *