Všichni asi máme doma nějaké ty fotografie, případně celá alba. Rádi si jimi občas listujeme a vracíme se ve vzpomínkách zpátky.

S příchodem digitálních fotoaparátů však fotografií přibylo a plníme jimi disky svých počítačů. Můžeme si je prohlížet na monitorech, máme možnost si z jejich elektronické podoby nechat udělat jednotlivé fotografie a vyrobit si alba stejně, jako kdysi. Je tu ale ještě jedna možnost, která ušetří práci s tvorbou alba, nabídne doprovodit obrázky textem a celkově dát vzpomínkám velice líbivou fazónu. Jedná se o fotoknihy, jejichž podoba je téměř jen ve vašich rukou.

Fotokniha je vskutku originálním albem, jehož vyhotovení není nikterak náročné. Stačí si jen stáhnout speciální software, jenž je zdarma dostupný zdarma na webových stránkách společnosti, kterou si pro tvorbu své fotoknihy vyberete a seznámit se s jeho jednoduchým ovládáním. A samozřejmě vybrat na disku počítače takové fotografie, které si přejete do knihy zakomponovat. Fotografie je možné díky programu nejen k dalšímu zpracování nahrát, ale různě je natáčet, určovat jejich počet i velikost, je jen na vás, na které stránce ta která fotografie bude mít své místo. Výtečnou vlastností fotoknih je také to, že lze vybírat z celé řady předdefinovaných pozadí, která jsou pro dané téma vhodné – například pozadí v podobě písku se škebličkami pro album z letní dovolené. Pozadí si ale můžete vytvořit také sami. První vytvořené album bývá většinou v tomto ohledu jednodušší. Je to něco nového, s čím jste dosud neměli zkušenost a teprve když ho držíte fyzicky v rukách postupně zjišťujete, že je sice moc pěkné, ale že byla škoda nevyužít všech nabízených možností. Podruhé nebudete již tolik spěchat, počáteční obavy, abyste fotoknihu nepokazili se rozplynou a výsledkem je kniha v takové podobě, že se s ní můžete klidně zúčastnit pravidelně vyhlašovaných soutěží o nejhezčí fotoknihu.

Přečtěte si:   Prodlužte řezaným květinám jepičí život 1

Vazba fotoknihy může být tvrdá, která je samozřejmě velice praktická a je vhodná u alb, která si budete prohlížet častěji. Další možností je luxusně vypadající vazba plátěná a pokud uvažujete o fotoknize jako o dárku, je to dobrá volba. Jestliže chce mít praktickou a lehce přenosnou fotoknihu, kterou můžete bez problémů vzít s sebou třeba do kabelky, můžete zvolit tak zvaný fotosešit. Díky měkké vazbě je lehký a dobře skladný.

Možná si říkáte, nač mít fotoknihu, když všechny fotky můžete mít pohromadě v počítači. Ne vždy je ta správná nálada klikat myší či tlačítkem, někdy je prostě daleko lepší opustit elektronický svět  a ponořit se do vzpomínek tak, jako to dělávaly generace před námi. Věřte, že to má něco do sebe.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *