Léto sice ještě ani neskončilo, ale na zkrášlování Vaší zahrady obklopující bazén, není nikdy brzy, natož pozdě. Přinášíme Vám celých 6 typů či inspirací, jak lze vylepšit okolí bazénu. Konkrétně se budeme zabývat tím, aby byl okolní pozemek příjemný, bezpečný pro chůzi, hezký na pohled a samozřejmě i lehce udržovatelný.

Tráva, dlažba, prkna či oblázky?

Typ č. 1 – vytvořte okolo minimálně 15 cm široký pruh, na který bude navazovat dlažba. Utvoříte tak bezpečný terén, kde se nedá lehce uklouznout. A navíc zabráníte nošení hromady posekané trávy a listí do vody.

Typ č. 2 – navazuje-li Vás nadzemní bazén přímo na terasu u domu, není nic jednoduššího než použít betonovou dlažbu, která bude naprosto korespondovat se zbytkem terasy.

Typ č. 3 – pokud máte zahradu plnou hustého trávníku, vytvořte pouze úzký okraj z dlažby. Dá se po něm snadno chodit i bez bot, kdy se nemusíte bát bodnutí včelou či vosou.

Typ č. 4 – jestliže máte bazén umístěný blízko domu, nic Vám nezabrání v tom, abyste mohli chodit hezky bosí z vnitřku až do bazénu. Na jednu je to sice velice příjemné pro chodidla, ale na stranu druhou si do vody nanosíte trávu a hrozí Vám poštípání hmyzem, který se zabydlel v trávě.

Přečtěte si:   Dům na stromě 3 – Udělej si sám

Typ č. 5 – jste-li hrdými vlastníky dlážděné terasy s lehátky, můžete si cestičku k bazénu vysypat drobnými oblázky. Nádherně vypadá, pokud zvolíte bílý typ oblázků, který je v kontrastu se zeleným trávníkem.

Typ č. 6 – ani majitelé bazénů ve městech si nemusí stýskat. Před zraky kolemjdoucích Vás v bazéně může uchránit hustý dřevěný nebo živý plot.

Jistě víte, že fantazii se meze nekladou, můžete tedy zaexperimentovat vytvořením vlastního originálního bazénového okolí a o výsledky a jiné postřehy se s ostatními podělit v komentářích.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *