Ať chcete nebo ne, mít vlastní koupání v zahradě, to je naprostý luxus. Avšak dnes si jej může pořídit téměř každý. Možnost zaplavat si v soukromí vlastního zahradního bazénu… Více, než jen lákavá nabídka. Zahrady s bazény se zkrátka v jednadvacátém století stávají nutností. Kdo by se také mačkal v přeplněných koupalištích, kde navíc za vstup zaplatíte desítky korun.

Již dávno minuly doby, kdy byl na trhu k dostání maximálně tak klasický kruhový bazén modré barvy. Trošku nuda, nemyslíte? Co navíc, do málokteré zahrady se koncepčně hodí tento obrovský kruhový objekt. Jediné štěstí, že žijeme v dnešních dnech. Na výběr máte z nejrůznějších typů nadzemních i zapuštěných bazénů, typů materiálů i barev bazénů.

Naprostá většina nadzemních bazénů je dodávána v sadě s pískovou filtrací, solárním ohřevem vody nebo tepelných čerpadlem. Většina nadzemních bazénů je k dostání v kompletní sadě s pískovou filtrací, solárním ohřevem vody či výkonným tepelným čerpadlem. Klasických modrých bazénů nebo tzv. gumáků s nafukovacím prstencem na českých zahradách valem ubývá, protože je dnes už téměř nikdo nechce. Kvůli estetice a mnohem vyšším požadavkům na komfort koupání.

Přečtěte si:   Chcete se pustit do kácení stromů? Dbejte na bezpečnost a správnou techniku

Bojíte se, že Vám do bazénu napadá hromada listí? Nebojte, můžete si pořídit mobilní zastřešení, ale samozřejmě i levnější variantu – solární plachtu, kterou přes dny, kdy se nekoupete a přes všechny noci, přehodíte přes celou plochu vodní hladiny a uchráníte tak bazén před venkovním nepořádkem i zbytečnými ztrátami tepla.

Vlastní zahradní bazény jsou nejen praktickým, a mnohdy i naprosto nutným, osvěžením v době parného léta, ale také romantickým místem pro každého milovníka vody a přírody.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *