Rádi byste si vytvořili na zahradě hotový ráj na zemi, který bude jen a jen pro Vás a Vaši rodinu? Dopomůže Vám k tomu kouzlo japonských zahrad, jenž můžete doplnit o klasické i netradiční pergoly a altánky všeho druhu. Nemějte obavy, že by se tyto dva zdánlivě odlišné styly praly. To ani náhodou. Pokud nezvolíte zrovna nějakou kýčovitou plastovou konstrukci, nestane se žádná nepříjemnost nevzhledného kontrastu dvou stylů.

Japonské zahrady se vyznačují pevnými pravidly, působí tedy elegantně čistě, místy možná až stroze. Pokud je ale vhodně doplníte dřevěnou pergolou, získáte zaprvé útulný prostor, odkud budete moci sledovat pískovcová pítka a další typické prvky pro japonské zahrady, jež jsou tvarově specifické, ať už se díváte na kameny, keře či stromy…

Zvlněným chodníčkem vedoucím skrze prostor utvoříte jedinečný detail, který přijde vhod nejen ráno, kdy je všechna přísně střižená tráva ještě plná ranní rosy. Údržba takovýchto míst není nikterak složitá. Stačí tu a tam plochu zamést koštětem a posbírat popadané listí. Nesmíte tedy také zapomínat na pravidelné sečení a zalévání trávy. Ale o tom až příště.

Přečtěte si:   Zahradní domky na nářadí

Vhodnou květenou, která doplní altánek nebo pergolu je bezesporu kombinace zimostrázů, azalek, zvonkovce, a co především, nejrůznějších bonsajů, které jsou toliko charakteristické pro japonské zahrady, a jež budou skvěle doplňovat dřevo použité na pergole.

Pokud si nevíte rady se zařízením takového zahrádky, zkuste navštívit botanickou zahradu, dozajista si vyberete z mnoha kompozic, které se můžete pokusit přenést i do svého domova. Že nemáte dostatečně velikou zahradu? Nebojte se, Japonci se také nemohou pyšnit, kdo ví jakými rozměry, ale to, co umí, je vytvořit i z málo hodně.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *