parrot, yellow macaw, bird

Dnešní článek je opět zaměřen na velmi oblíbený druh papouška, který je vhodný pro začátečníky a mírně pokročilé. Je jím Papoušek senegalský, pocházející z Afriky. Má pestrobarevné zbarvení, dorůstá velikosti kolem 23-25 cm a dožívá se 20 až 40 let, ale i více. Vyššího věku, však dosahuje pouze v zajetí.

Obliba Papoušků senegalských stoupá hlavně proto, že pokud jim věnujete dostatek pozornosti, rychle se naučí mluvit a napodobovat nejrůznější zvuky. Jsou inteligentní, hraví a neustále vyžadují zábavu a pozornost. Dokonce, se často stává, že se ke svému majiteli hodně upnou. Což může vést až k žárlivosti k ostatním lidem. A je jedno, jestli jde o rodinné příslušníky, zvířata nebo návštěvu. Přesto jde o skvělé společníky.

Papouška senegalského je možné pořídit i do bytu, jelikož mu postačí menší voliéra. Samozřejmě za předpokladu, že se bude moci proletět po pokoji či celém bytě.  To ale platí u všech papoušků chovaných v bytě s méně prostornou klecí. Pro jedince by měla postačit klec o rozměru 100x50x50 cm. Klec samotná by měla být z odolnějších materiálů. Dřevo nepřichází v úvahu, takováto klec by nevydržela příliš dlouho, protože by ji papoušci zničili. Rádi totiž oklovávají cokoliv, co jim přijde pod zobák. Obzvláště pak dřevo. Proto jim poskytneme dostatek robustnějších větví a bidýlko. Miska s vodou může být větší, Papoušci senegalští se rádi koupou.

Přečtěte si:   Proč jsou kvalitní krmiva pro domácí mazlíčky lepší

Jako krmení podáváme směs pro středně velké papoušky, zeleninu a v podstatě jakékoliv ovoce kromě avokáda, které je pro papoušky jedovaté.

V tomto případě, platí víc než jindy, že je dobré zakoupit papouška u chovatele.  Ve zverimexech seženete většinou pouze zvířata z odchytu, která nejsou od mládí ručně dokrmovaná, takže jsou méně adaptabilní a učenlivá. Chovatel by Vám měl být schopen říci i pohlaví jedince, které se zjišťuje na základě DNA testu, ale také nemusí. Obecně platí, že sameček je větší, než samice.

Více v odborné literatuře.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *