Minigolf představuje nenáročný sport, vhodný pro všechny věkové kategorie. Vzhledem k tomu, že pro tento druh sportu není zapotřebí žádná zvláštní tělesná kondice, neexistuje věkové omezení a může ho hrát jak dítě, tak i senior. Pozitivum, které přináší, je nejen hra samotná – a kdo si hraje, je dlouho mlád (a nezlobí), ale také to, že při hře pobudete na čerstvém vzduchu a můžete si přitom popovídat se spoluhráči a přáteli.

Historie minigolfu sahá do hluboké minulosti, avšak v podobě, ve které ho známe dnes se začal objevovat v šedesátých letech minulého století. Vůbec první hřiště bylo postaveno v Itálii v roce 1953.

Ke hře potřebujete minigolfovou hůl, míček a chuť hrát. Golfová hůl je přibližnou kopií hole pro klasický golf. Tou budete muset v průběhu hry dopravit na dané dráze míček na nejmenší počet úderů do jamky. Ten, kdo to zvládne s nejmenším počtem úderů, vítězí. Může se to zdát jednoduché, ale jednotlivé jamky hráčům chystají množství záludností. Na některé je třeba míček dopravit do cíle krkolomnou šikanou, na další vede k cíli cesta za roh, u jiné vede trasa k jamce do kopce. Zkrátka jednotlivé jamky mají různý stupeň obtížnosti. Ačkoliv některé mohou vypadat jednoduše, klamou tělem. Například jamka s názvem labyrint nabízí hráči pět najížděcích ramp, ale pouze prostřední, centrální, vede k cíli. Z ostatních se míček bez úspěchu vrací. Jamka s mostem je zase náročná na odhad síly úderu. Pokud budete příliš opatrní a úder nebude mít dostatečnou razanci, míček nepřekoná překážku a vrátí se zpátky. Pokud to ale přeženete, pro změnu odskočí zase daleko.

Přečtěte si:   Zumba je zábava a hubnutí tancem

Hraje se vždy ze základního pole. Pokud se vám nepodaří překážku překonat a dostat míček do jamky na první pokus, pokračujete dál z místa, kde se míček zastavil. Máte na to celkem šest pokusů. Pokud ani ten šestý není úspěšný,  na dané jamce končíte a připisujete si trestný sedmý úder v podobě sedmi připsaných bodů. Pak postupujete na další dráhu. Čím více bodů na vašem kontě, tím víc se vítězství vzdaluje. Možná, že na poprvé nebudete slavit úspěch, ale nenechte se odradit. Chce to jen trochu cviku. Ať se vám však daří více či méně, vždycky je to velmi příjemná zábava.

 

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *