Zumba

ZumbaZumba je v současnosti nejpopulárnější cvičení na světě, kdy navíc ani moc nepoznáte, že cvičíte, protože jde především o zábavu a tancování na latinskoamerickou hudbu. Zumba spojuje základy aerobiku, rezistenčního a intervalového cvičení. Při zumbě spálíte tuky, posílíte srdce, uvolníte nervové napětí, zaposilujete si i vytvarujete postavu.

Zumba v historii
Zumba vznikla vlastně náhodně. Beto Perez z Kolumbie si v roce 1991 zapomněl přinést kazety s hudbou na hodinu aerobiku, jako náhradu popadl z auta své oblíbené latinskoamerické z auta a zůstal u nich. V roce 2001 vzniká firma vytvářející a prodávající výuková videa zumby, zájem o DVD stále roste. V roce 2007 vzniká program Zumba Gold pro seniory a zumba se dostává do Evropy a Asie. V roce 2008 se rodí další program Zumbatomic – tentokrát určený dětem a v roce 2009 Zumba Aqua – cvičení ve vodě.

Zumba – uvolněná forma cvičení
Zaposlouchejte se do rytmu a nechte sebou hýbat,  skutečně nemusíte dodržovat běžná pravidla cvičení. Sice jistá posloupnost sestav existuje, ale žádné puntičkářské dodržování se rozhodně nekoná.  Zumba obsahuje prvky merengue, mamby, salsy, rumby, ča-či a dalších tanců. Stačí spojit uvolněnou náladu z tanečních večírků se strhující hudbou a zumba s vámi pohne natolik, že se vám zlepší nálada a budete se na každou další hodinu těšit.

Přečtěte si:   Kratom Bird – váš průvodce světem kratomu

Zumba je pro každého
Nezáleží na tom, jestli umíte nebo neumíte tančit. Nerozhoduje ani, jestli máte nadváhu, podváhu nebo kolik je vám let. Každý může dynamickou zumbu zkusit a nemusí se nijak omezovat, stačí chuť se hýbat a nechat se unášet hudbou. Tanec výborně působí nejen na fyzické zdraví, ale i psychické. Uvolníte mysl, zmírníte stres.  Zlepšíte si krevní oběh, zrychlíte metabolismus, zlepšíte držení těla, získáte lepší rovnováhu, zvýšíte pohyblivost a pružnost těla a snížíte psychické napětí.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *