sjezdové lyže

sjezdové lyžeLyže, svištící po našich i zahraničních svazích, jsou synonymem svobody a adrenalinu. Než však na lyže vyrazíte, nezapomeňte si pořídit vhodné lyžařské vybavení. Základní podmínkou perfektního prožitku jsou sjezdové lyže s lyžařskými botami.

Začínajícím lyžařům a těm, kteří lyžují v menších rychlostech jsou určeny lyže rekreační, konstrukčně zaměřené na snadnou ovladatelnost. Pro ty, kteří lyžovat umí a mají rádi i ostřejší tempo, jsou připraveny lyže sportovní. Tyto lyže vynikají dobrou ovladatelností kombinovanou se sportovním výkonem. Závodní lyže pak jsou určeny pro pokročilé lyžaře a vše je podřízeno výkonu a rychlé jízdě. Speciální skupinu tvoří lyže freestylové, vhodné pro skoky a tripy ve snowparku, a freeride modely, které oceníte ve volném terénu.

Neodmyslitelnou součástí lyží jsou ladící kvalitní lyžařské boty správné velikosti. Starají se o vaši bezpečnost a pohodlná speciální vnitřní tvarovací botička vám zaručí maximální pohodlí. Důležité jsou rovněž lyžařské bundy, lyžařské kalhoty, funkční termoprádlo a v neposlední řadě lyžařské helmy, splňující náročné bezpečnostní požadavky pro ochranu vašeho zdraví.

Od dnešních lyží, lyžařských bot a veškerého dalšího vybavení se očekává nejen funkčnost, ale je kladen důraz i na módu. Oblečení je ideální vrstvené, které lze dle potřeby odkládat. Základem je temoprádlo, které dokáže efektivně odvádět pot od těla a uržet maximální tepelnou pohodu. Kvalitní termoprádlo je elastické a zajišťuje komfort nošení. Lyžařské bundy a lyžařské kalhoty vás nesmí omezovat v pohybu a musí vynikat dokonalou funkčností. Množství střihů a barevných kombinací jde ve stopách nejnovějších módních trendů tak, aby podtrhly vaši osobnost. Samozřejmostí je využití nejmodernějších funkčních materiálů, jakými jsou například 3D stratch nebo funkční membrány. A ačkoliv dosud není povinné na našich svazích chránit svou hlavu lyžařskou helmou, její nošení je určitě rozumné, ať už zvolíte plnou skořepinu přes uši, nebo třeba provedení s měkkými ušnicemi.

Přečtěte si:   Jak zatočit s akné? Pomůže změna životního stylu a zdravý jídelníček!
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *