Testing Test Kit Coronavirus Covid  - analogicus / Pixabay

Onemocnění covid-19 je v současné době na svém epidemickém vrcholu. Z toho bohužel vyplývá, že dostat se kamkoliv na odborný test je téměř nemožné. Ten základní, orientační, si však můžete bez potíží udělat i sami doma.

Stačí vsadit na kvalitní antigenní testy dostupné v lékárnách. Chtějte ty, určené pro laické použití (ovšem jiné by u nás naštěstí být ani volně dostupné neměly). Jejich aplikace se není třeba bát. A kdy nám pomohou?

Jsou antigenní testy méně přesné než PCR?

Když se hovoří o antigenních testech, bývá na přetřes dávána nejčastěji jejich spolehlivost. Zlé jazyky tvrdí, že není příliš vysoká a dávají ji do ostrého protikladu k testům PCR. Situace však není tak zoufalá, jak se na první pohled zdá. Zapomíná se totiž na to, že PCR testy mohou někdy vykazovat až příliš vysokou citlivost. A to také není dobře.

U antigenních testů všeobecně platí, že dokážou označit šiřitele té největší nálože koronaviru. Jinými slovy – ukážou na ty, kteří jsou nejnebezpečnější pro své okolí, i když na sobě kupříkladu vůbec nepozorují příznaky. Jejich přesnost se pohybuje okolo 96 %. Pokud však budete i po negativním výsledku stále dodržovat pravidlo tří R (roušky, ruce, rozestupy), minimalizujete jakékoliv riziko pro své okolí, což už samo o sobě je velmi pozitivním přínosem.

Přečtěte si:   Předcházejte civilizačním nemocem včasnou detoxikací těla

Kdy si antigenní testy pořídit

Chcete vyrazit na návštěvu ke starším příbuzným nebo k těm, které by mohl koronavirus ohrozit třeba kvůli jejich zdravotním komplikacím? Pak byste rozhodně měli vědět, zda právě nejste superšiřitelem této infekce. A totéž platí i v případě, že se právě z nějakého důvodu necítíte ve své kůži, ale k lékaři se vám hned vyrážet nechce. Vždy se tedy vyplatí mít tyto pomocníky doma. A kde je výhodně pořídit? Třeba na stránkách Dialekarna.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *