Financial Analysis Accounting  - mohamed_hassan / Pixabay

Jestliže jste alespoň po část roku pracovali v Rakousku nebo jste v něm kupříkladu na přechodný čas pobývali s rodinou, dost možná máte nárok na velmi příjemný finanční bonus, o kterém většina lidí nemá ani tušení.

Rakouská správa se totiž chová úplně stejně, jako ta česká – pokud máte nárok na jakýkoliv bonus, neupozorní vás z vlastní iniciativy (v případě dluhu je to však přesně naopak). Takže i když jste úřadu včas a správně odevzdali veškeré náležitosti, nemusí být ještě úplně jisté, že je všechno vyřízeno. Můžete si být jistí tak maximálně tím, že nic nedlužíte. Je trochu málo, nemyslíte?

Daně lze dostat zpět až 4 roky zpětně

A v jakých případech je možné, že se právě vás týká daňový přeplatek? Může jít o situace, kdy jste v Rakousku nepracovali celý rok nebo také v případě, že jste mimo tuto zemi nepobírali žádný vyšší příjem. A nesmíme zapomenout ani na nejrůznější odpočty

Když se podíváme na daně v Rakousku, zjistíme, že jsou nejvýhodnější pro manžele a rodiny, které pečují o nezaopatřené děti. A to i tehdy, když vaše rodina na území toto státu nepobývá a za prací dojíždíte pouze vy. Ne vždy je však jednoduché zjistit, zda máte nárok na přeplatek nebo ne. A ještě těžší je opatření potřebných dokumentů. A jak tedy postupovat?

Přečtěte si:   Sebevědomí aneb Já na to mám

Co si pro komunikaci s úřady připravit?

Pro vrácení daní z Rakouska vyplňte především formulář takzvaný Lohnzettel a k němu nezapomeňte také doložit výplatní pásku od každého zaměstnavatele. Pokud to není možné, ještě nemusíte házet onu příslovečnou flintu do žita. Na trhu existují specialisté, kteří je bez problémů seženou za vás.

A jak velký přeplatek je v sázce? Z dostupných dat vyplývá, že průměrně se u občanů ČR jeho hodnota pohybuje mezi 636 € a 3 517 €, a to už rozhodně nejsou malé peníze. Zjistěte více na Tj-legal.cz a nechte si poradit.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *