Kdo jednou navštívil řecký stálezelený ostrov Zakynthos, již nikdy se nebude chtít vydat jinam. Jeden z největších řeckých ostrovů vás uchvátí svými divokými olivovými háji, průzračnou blankytně modrou hladinou, přátelským obyvatelstvem i bílými plážemi rozesetými po pobřeží. Zakynthos je právem nazýván rájem na zemi, jeho kouzlo je nezapomenutelné. Bezpochyby největším zážitkem je však návštěva pláže Navagio s korábem pašerácké lodi.

Pláž ztroskotání s pašeráckou lodí

Pláž Navagio, nebo také „pláž ztroskotání“ je nejznámější pláží celého Zakynthu. Její tajemství můžete odhalit pouze z mořské hladiny. Jedná se o 200 metrů širokou a 100 metrů hlubokou skalní proláklinu, jejíž povrch tvoří běloskvoucí kamínky a hrubší písek. Pláž ztroskotání získala své jméno již v roce 1980, kdy zde ztroskotala loď převážející nelegální náklad cigaret a alkoholu.

Jedinečný zážitek pro celou rodinu

Vrak lodi je na Navagiu ponechán do dnešních dob a stal se dominantou této jedinečné přírodní památky. Ale zrezivělý vrak není jediným skvostem, který můžete na pláži obdivovat. Zdejší vody jsou natolik modravé, že koupání v nich je zážitkem, na který budete po zbytek života vzpomínat. Voda je v těchto místech poněkud chladnější, ale to na kráse pláže neubírá.

Přečtěte si:   Za dobou monarchie do Národního muzea

Celodenní výlet s jedinečným kouzlem

Na pláž jezdí v pravidelných intervalech turistické lodě. Pokud chcete tuto řeckou perlu spatřit na vlastní oči, zajistěte si místo na lodi s dostatečným předstihem. Pláž je totiž největším lákadlem celého ostrova. V rámci celodenního výletu budete seznámeni s geografií ostrova, jeho faunou i florou. Pokud se na vás usměje štěstí, na vaší cestě vás budou provázet hraví delfíni, kteří vám představí řadu akrobatických kousků. Řecko je nádherným místem pro romantickou dovolenou i poznávání místních kultur a památek. Návštěva stálezeleného ostrova ve vás zanechá vzpomínky, které si budete chtít v průběhu života několikrát oživit.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *