Barcelona

BarcelonaBarcelona leží při pobřeží Středozemního moře a je hlavním městem Katalánska. Má svůj  parlament, kulturu a rovněž se tudy rozeznívá vlastní jazyk – katalánština. V této autonomní oblasti Španělska se samozřejmě domluvíte i španělsky. S dalšími jazyky je to už mimo turistické centrum poněkud horší.

Barcelona – perfektní místo k výletům i nákupu
Proudy turistů najdete hlavně na Las Ramblas a na velkém náměstí Plaça de Catalunya.  Velmi rušná ulice Las Ramblas se rozprostírá od přístavu, kde se pne socha Kryštofa Kolumba až k náměstí. Pokud se vydáte pěšky od pobřeží vzhůru do města, počítejte se značnou časovou rezervou. Většinu dne se tudy budete ploužit krok za krokem bez možnosti zrychlení. Kolem vás uvidíte řady obchůdků, kaváren, restaurací a nejrůznějších pouličních umělců, hudebníků i žebráků. Hned v sousedství si přijdou na své milovníci historických památek. Navštívit lze islámskou čtvrť El Raval, jedinečnou Barri Gòtic (Goticku čtvrť), kde vás doslova polapí středověká atmosféra díky klikatým uzounkým uličkám, starým domům, kaplím, kostelům a kamenným městským palácům.

Město s bohatou historií
Barcelona byla založena iberskými kmeny a později ovládnuta Féničany a Kartáginci. Jako římská kolonie se jí dostalo názvu Barcino. Ve středověku se stala Barcelona nejvýznamnějším přístavem země a celého Středomoří. Zejména ji proslavil Antonio Gaudí svými originálními stavbami. Stále nedokončený symbol města, Chrám Sagrada Família, má na starosti právě velký stavitel Gaudí a z věží chrámu je vidět celé město a okolí. Park Güell je dalším místem s Gaudího stopami, kde najdete drobné stavby, barevné pohádkové domečky a kamenné lavičky poseté barevnými střepy z keramiky. Park se nachází v kopci a je odtud krásný výhled. Gaudí zde má muzeum.

Přečtěte si:   Zámek Děčín

Barcelona – jeden den nestačí
Barcelona se nehodí na spěšnou prohlídku, potřebujete víc času, abyste zvládli všechny najlepší místa. K přepravě používejte autobusy a metro, určitě neprohloupíte a lehce se zde zorientujete. Pozornost si zaslouží mořské akvárium, zoologická zahrada s delfináriem, Picassovo muzeum se stálou expozicí, bývalá královská loděnice Les Drassanes, Kostel La Mercé, olympijská vesnice, národní muzeum Museu nacional d`art de Catalunya nebo aréna s býčími zápasy na Plaça de Toros Monumental.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *