Noc literatury 2012

Noc literatury 2012V rámci Evropských dnů se uskuteční 16. května 2012 Noc literatury. Projekt letos vstupuje již do šestého ročníku a během noci plné literatury představí Česká centra ve spolupráci s kulturními institucemi Evropské unie EUNIC českou a světovou literaturu v několika českých, slovenských a jiných evropských městech.

V Praze se Noc literatury 2012 odehraje od 18 do 23 hodin v Praze na Smíchově. Setkáte se s příběhy, které denně prožíváte i míjíte. Herecké osobnosti vám přečtou ukázky z děl současné evropské literatury na různých místech Prahy 5. V Česku můžete zajít na Noc literatury rovněž do Kutné Hory, kde se budou číst úryvky z dílek a děl na pěti různých místech od 18 do 23 hodin. Na Slovensku se projekt pořádá v Bratislavě a v Žilině.

V Londýně bude Noc literatury 2012 moderovat Rosie Goldsmith a číst se budou úryvky děl s následnou diskuzí. Předčítat se budou i díla od spisovatele Michala Ajvaze (kniha Zlatý věk) a od Radky Denemarkové (kniha Peníze od Hitlera). Vše proběhne v konferenčním centru Britské knihovny.

Noc literatury v německém Düsseldorfu se uskuteční na palubě výletní lodi mezi městy Düsseldorf a Kolín nad Rýnem. Bude se plout, číst a diskutovat od 15 do 19 hodin. Účastníkům se představí český spisovatel Jaroslav Rudiš, který bude číst z románu Potichu, dále Marente de Moor, Axel von Ernst a autor z Polska.

Přečtěte si:   Jsou na dopravu po městě vhodnější skútry nebo elektrokola?

Noc literatury 2012 proběhla 23. dubna v madridu. Festival doplnil večer plný literatury, zaměřený na tvorbu Václava Havla. Pocta Václavu Havlovi se konala za účasti Moniky Zgustové a Josého María Ridaa. Četlo se z děl Václava Havla, připraveny byly i divadelní ukázky z her Vernisáž a Odcházení od divadelního spolku El Sí Mágico.

Noc literatury 2012 hostí také města: Amsterdam, Berlín, Budapešť, Bukurešť, Dublin,  Edinburgh, Jerevan, Kyjev, Londýn, Lvov, Milán, Mnichov, Riga, Sofie, Stockholm, Varšava, Vídeň.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *