Sebevědomí

SebevědomíLidé si často přejí být v něčem úspěšní a každý si za slovem úspěch může představovat úplně něco jiného. Někdo se spokojí s dobře plodícím sadem jabloní na zahradě, jiný potřebuje vyhrávat zlaté medaile, řídit velkou firmu, mít konto plné peněz nebo by rád vynalezl něco užitečného pro lidstvo.

Dosáhnutí svého štěstí je otázkou mnoha věcí, někdy postačí náhoda, jindy přispěje váš talent nebo dlouhá dřina. Dá se ale říct, že do hlavní výbavy musíte bez diskuze zasadit dostatečné sebevědomí. Stanovit si cíl je snadné. Být pevně přesvědčený o tom, že zdoláte všechny překážky, neuhnete z cesty a půjdete si tvrdě za svým – to bývá horší. Je odvěkou pravdou, že pokud si budete myslet, že něco nedokážete, nezvládnete to. Jestliže budete hodně věřit v úspěch, že vše dopadne dobře, dokážete to!

I na sebevědomí musíte pracovat. Nejde o chvilkovou záležitost, kdy si vypomůžete alkoholem, pilulkami nebo jinými prostředky – prožijete pár nadšených momentů a všechny účinky vyprchají. Jestliže chcete dosáhnout úspěšných konců, zapracujte na svém sebevědomí. Musíte být celým svým „já“ jisti, že tam, kam jdete, se dostanete. Donuťte se přesměrovat myšlenky jedním směrem a jděte! Proberte si své klady, schopnosti, smysl vašeho počínání. Řekněte si: „Ano, já na to mám!“  

Jelikož vám však ve většině případů pomůže jen zdravé sebevědomí, nic nepřehánějte. Nechtějte skočit z přízemí rovnou na střechu. Rozdělte si velkou vzdálenost na menší úseky a k nim se přesouvejte. Stvořte si jednotlivé schody a patra a radujte se z každého postupu vzhůru.

Přečtěte si:   Globalizační trend v investování: Výhody a výzvy

Nic není snadné, i vy můžete očekávat, že dvě patra projdete velmi snadno a v krátké době a pak se na jednom schodu zaseknete a ne a ne se dostat výš. Od problémů neutíkejte, existují proto, aby se řešily a ne aby se jich člověk zalekl a kvůli nim se bleskově vracel zpátky do přízemí, kde už nemá co pohledávat.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *