Dnešním dnem začíná série článků o Zoologických zahradách v České republice a na Slovensku. V prvním z nich, se podíváme na nejmenší zoo u Nás, Zoopark Zájezd u Kladna, který je v provozu teprve od roku 2010 a založila jej Dana Fraňková.

Zoopark začal vznikat v roce 2006 a k jeho otevření došlo o čtyři roky později, tedy v roce 2010, kdy byla udělena licence na jeho provoz. Poté mohl oficiálně přivítat první návštěvníky. Po dvou letech otevření, se zoopark značně rozšířil a v nejbližší době, se rozroste opět. Například o výběh s Gepardem, který tak doplní stávajících 20 druhů zvířat, která jsou zde k vidění. Patří mezi ně Klokani, Velbloud dvouhrbý, Rys Ostrovid, Karakal a několik druhů opic a plazů. Přičemž právě v chovu plazů, se zooparku úspěšně daří odchovávat i ohrožené druhy jako je například Leguán modravý a další.

Po dokončení prohlídky, se mohou děti zabavit v jednom z dětských koutků, kde je pro ně k dispozici výběh Koz kamerunských, který patří k nejoblíbenějším atrakcím.

V současné době spolupracuje Zoopark Zájezd s řadou zoologických zahrad nejen v ČR, ale i Evropě na výměně a prodeji odchovaných zvířat, čímž získává část financí potřebných na provoz. Finančně či materiálně pak přispívají i sponzoři. Rovněž stát ve formě peněžních grantů.

Přečtěte si:   Aby kojení nebolelo, musíte si osvojit několik šikovných  technik

Vstupné je dobrovolné, takže záleží čistě na návštěvnících, jak moc se rozhodnou zoopark podpořit. Pokud plánujete rodinný výlet, určitě se zastavte. Poprvé je otevřeno celou zimu, během které lze zoopark navštívit v čase od 10 do 16 hodin ve všední dny a do 17 hodin o víkendu.

Více se dozvíte na webu:  www.Zoopark-Zájezd.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *