Pojištění mazlíčkůPes a kočka se stávají stále častěji právoplatnými členy rodiny. Jsou našimi věrnými přáteli a řada z nás si život bez nich už neumí představit. Ani jim, stejně jako lidem se ale občas nevyhýbají různé zdravotní problémy, onemocnění či úrazy a částka za jejich léčbu může i výraznou měrou zasáhnout do rodinného rozpočtu. Například operace zvířecího mazlíčka se může pohybovat i v řádu desetitisíců.

Někdo říká, proč malovat čerta na zeď a řeší situaci až tehdy, když nastane. Je však dobré vědět, že bez malování čerta na zeď je možné se na podobné situace připravit. Některé z pojišťoven rozšířily portfolio svých produktů o nabídku pro cílovou skupinu chovatelů psů a koček. Své mazlíčky tak můžete pojistit stejně, jako sebe. Pojistit je možné psa, jenž je registrován na území České republiky.

Pravidla pojištění
Takovéto pojištění má svá pevně daná pravidla. Pojišťovny si stanovují podmínky, za kterých jsou schopné a ochotné zajistit komplexní ochranu vašeho mazlíčka. Vždy je nutné, aby zvíře bylo trvale označené tetováním nebo mikročipem. Samozřejmostí je očkovací průkaz s platným očkováním.

Kolik to stojí?
Cena pojištění pak závisí na mnoha faktorech. Jedním z nich je vybraný pojistný limit, dalším třeba stáří zvířete – zatímco malá plemena lze na základě lékařské prohlídky pojistit až do věku devíti let, velká plemena vážící nad 40 kg je možné pojistit jen do stáří pěti let. Některé z pojišťoven nemají pro pojištění zvířat stanovenou jejich horní věkovou hranici. Výška pojistné částky je ovlivněna také zdravotním stavem zvířete. Jinak je nahlíženo na naprosto zdravé zvíře, než na takové, které prodělalo například operace, je po úrazech atd. Vždy se proto pojišťovně dokládá zdravotní stav zvířete lékařskou zprávou.  Dále má na cenu pojištění vliv také například frekvence plateb pojistného. Tak jako u každého pojištění i tady bývá finančně nejvýhodnější celoroční úhrada.

Přečtěte si:   Činčila - chlupatý mazel

Co pojištění kryje?
Pojištění veterinární péče zahrnuje vyšetření u veterináře, ambulantní ošetření, léčbu, chirurgické a další odborné zákroky i případnou hospitalizaci zvířete. Součástí pojištění bývá také úhrada za ubytování a péči o zvíře v době majitelovy hospitalizace a to buď v náhradní chovatelské péči, nebo v hotelu pro psy či kočky. Podmínkou přijetí je samozřejmě platný očkovací průkaz a průkazná identifikace zvířete.

Pojištění myslí i na nejsmutnější variantu –  uhynutí nebo utracení zvířete a je možné uzavřít připojištění a tuto eventualitu. Toho využívají zejména majitelé zvířat s rodokmenem, která mívají nezanedbatelnou cenu. Pojistit lze zvířata i pro cesty do zahraničí. V době, kdy stále více majitelů bere své čtyřnohé miláčky s sebou na zahraniční dovolené, je využití této možnosti více než rozumné. Pojistit lze však nejen zdraví zvířat, ale i eventualitu, kdy by zvíře způsobilo škodu a to jak škodu na zdraví, na věci či případnou škodu finanční.

Psi slepečtí, asistenční, záchranářští a vyhledávací mívají na pojištění slevu. Výše plnění je různá a záleží na výběru varianty, která vám bude nejlépe vyhovovat. Pojištění je rozhodně velice užitečná věc, přesto nezbývá než si přát, aby naši mazlíčci žádného veterináře nepotřebovali, byli zdraví a spokojení dělali nám svou společností radost co nejdéle.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *