Další ze série článků o zoologických zahradách v ČR a SR, se i tentokrát zaměří na jednu z menších zahrad u nás. Konkrétně na Zoo Děčín, která se svou rozlohou 6 hektarů, patří k nejmenším v republice. A byla založena již v roce 1948 obchodníkem a zoologem Ludvíkem Grácem. K oficiálnímu otevření došlo o rok později.

Specializuje se především na chov vzácných či méně známých zvířat. V odchovu některých druhů, dokonce získala prvenství na území ČR. Patří mezi ně např. odchov Medvěda grizzly, kterého má zoo dokonce ve znaku a patří k největším lákadlům, která jsou v zahradě k vidění.

Momentálně je zde chováno na 450 zvířat, více jak 150 druhů. Návštěvníci si je mohou prohlédnout v přibližně 50 expozicích, jejichž počet neustále roste. Od začátků, kdy disponovala asi jen 50 druhy zvířat, se zoo značně rozrostla.

ZOO Děčín
ZOO Děčín

V loňském roce děčínská zahrada získala samičku Mravenečníka, která byla následně umístěna k již chovanému samci. Ve stejném roce, jako jediná u nás začala s chovem páru vzácných prasat visajanských, která mají výběh v kontaktní dětské zoo.

Dětem je zde nabídnuto mnoho způsobů k vyžití. Kromě zmíněné kontaktní zoo, si mohou pohrát na dětském hřišti, lezecké stěně, jít naučnou stezkou a podobně. Nejen proto, ale i kvůli svému umístění v prostorách lesoparku, se zoo Děčín skvěle hodí jako místo k rodinnému výletu. Důkazem je i rostoucí návštěvnost, která se v roce 2011 vyšplhala až na úctyhodných 93 000 návštěvníků.

Přečtěte si:   Letní tábory aneb udělejte něco pro zdraví a vývoj svého zlatíčka

Pokud zoo navštívíte, tak rovněž získáváte po předložení vstupenky vstup zdarma do expozice Rajské ostrovy, která se nachází v centru Děčína, mimo areál zahrady.

Otevírací doba:

květen – srpen  8.00 – 19.00         září a duben  8.00 – 18.00

březen a říjen   8.00 – 17.00         listopad – únor  8.00 – 16.00

Vstupné:

Hlavní sezóna (květen – srpen):                                           Mimo sezónu (listopad – duben, září):

Dospělí  90 Kč                                                                             dospělí 70 Kč

děti (3 – 15 let)  50 Kč                                                              děti (3 – 15 let) 40 Kč

důchodci (starobní), studenti (do 26 let)  50 Kč         důchodci (starobní), studenti (do 26 let)  40Kč

Vstup se psy zakázán

Více na www.ZOODecin.cz

Kosman zakrslý
Kosman zakrslý
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *