Další ze série článků o zoologických zahradách v ČR a SR, se i tentokrát zaměří na jednu z menších zahrad u nás. Konkrétně na Zoo Děčín, která se svou rozlohou 6 hektarů, patří k nejmenším v republice. A byla založena již v roce 1948 obchodníkem a zoologem Ludvíkem Grácem. K oficiálnímu otevření došlo o rok později.

Specializuje se především na chov vzácných či méně známých zvířat. V odchovu některých druhů, dokonce získala prvenství na území ČR. Patří mezi ně např. odchov Medvěda grizzly, kterého má zoo dokonce ve znaku a patří k největším lákadlům, která jsou v zahradě k vidění.

Momentálně je zde chováno na 450 zvířat, více jak 150 druhů. Návštěvníci si je mohou prohlédnout v přibližně 50 expozicích, jejichž počet neustále roste. Od začátků, kdy disponovala asi jen 50 druhy zvířat, se zoo značně rozrostla.

ZOO Děčín
ZOO Děčín

V loňském roce děčínská zahrada získala samičku Mravenečníka, která byla následně umístěna k již chovanému samci. Ve stejném roce, jako jediná u nás začala s chovem páru vzácných prasat visajanských, která mají výběh v kontaktní dětské zoo.

Dětem je zde nabídnuto mnoho způsobů k vyžití. Kromě zmíněné kontaktní zoo, si mohou pohrát na dětském hřišti, lezecké stěně, jít naučnou stezkou a podobně. Nejen proto, ale i kvůli svému umístění v prostorách lesoparku, se zoo Děčín skvěle hodí jako místo k rodinnému výletu. Důkazem je i rostoucí návštěvnost, která se v roce 2011 vyšplhala až na úctyhodných 93 000 návštěvníků.

Přečtěte si:   Když se pes koupe…

Pokud zoo navštívíte, tak rovněž získáváte po předložení vstupenky vstup zdarma do expozice Rajské ostrovy, která se nachází v centru Děčína, mimo areál zahrady.

Otevírací doba:

květen – srpen  8.00 – 19.00         září a duben  8.00 – 18.00

březen a říjen   8.00 – 17.00         listopad – únor  8.00 – 16.00

Vstupné:

Hlavní sezóna (květen – srpen):                                           Mimo sezónu (listopad – duben, září):

Dospělí  90 Kč                                                                             dospělí 70 Kč

děti (3 – 15 let)  50 Kč                                                              děti (3 – 15 let) 40 Kč

důchodci (starobní), studenti (do 26 let)  50 Kč         důchodci (starobní), studenti (do 26 let)  40Kč

Vstup se psy zakázán

Více na www.ZOODecin.cz

Kosman zakrslý
Kosman zakrslý
Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *