Trápí Vás vysoká hladina spodní, či jinak řečeno, podzemní vody? Že netušíte, co pod tímto pojmem myslíme? Přeci všechnu vodu nacházející se pod zemským povrchem, a to především v pórech zeminy. Čtěte dále, a uvidíte, co všechno udělat pro to, abyste se problému skrývajícím se pod slovním spojením podzemní voda důsledně zbavili. Protože, jak jistě víte, pokud je hladina spodní vody výše ne základy budov nacházejích se na problémovém pozemku, působí tato voda velice špatně na zdivo a vytváří nepříjemné podmínky vhodné tak akorát na vývoj plísní a zaplavování sklepů.

A právě proto se hladina spodní vody snižuje pod úroveň základů. Pod základové spáry se umístí vrstva štěrku zamezující kapilárnímu vzlínání z nižší hladiny spodní vody. A z této vrstvy již lze vodu odčerpávat k drenážním trubkám. Nejčastěji se jedná o systém drenážních paralelních trubek se základy. Pro odvod vody ze stěn se užívají drenážní rohože přiléhající k základům už od stykových míst základů se zemí, směřující až k drenážní trubce.

K osvědčené metodě snížení hladiny spodní vody patří i využití kontrolních šachet s malými průměry, které berou ohledy na moderní technologii pročišťování vedení. Na druhé straně tu je drenáž zaváděná přímo do toku, vsakovacího systému či kanalizace tak, aby splašky neinfikovaly spodní vodu zpětným dmutím, jelikož drenáž může vést i podél stoky s mírnějším spádem.

Přečtěte si:   Když je šití hrou

Odčerpanou vodu poté můžete využít jako užitkovou pro zalévání zahrady, a pokud budete mít to štěstí a natrefíte na jeden z dvaceti procent zdrojů pitné vody, tak i jako vodu pitnou, ovšem po důkladném pročištění. Ale i tady, platí, že byste se měli primárně poradit s odborníky a nic nepodnikat jen tak bez větších vědomostí na vlastní pěst. Mohli byste poté jen marně litovat, že jste udělali špatný, těžko vratný krok, jímž jste si zadělali na pořádný malér.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *