V minulém díle jsme mnohé z Vás přesvědčili o jasných kladech domečku na stromě, který ideálně zapadne do pokoje Vašich dětí, které již dlouho škemrají po pořízení nějakého místa na hraní. Dnes se dočtete o několika tipech, které byste měli odhalit dříve, než se do práce pustíte.

Možná budete chtít docílit vzhledu připomínajícímu domečku, který si postavily Vaše děti naprosto samy. Proč ne. Je Vám snad jasné, že děti by na to nešly s vodováhou a soustavou pravítek a měřidel, vždyť jim nesejde na nějakém pravém či levém úhlu, proč by to mělo vadit Vám, když neohrozíte statiku celého díla. Abyste takového vzhledu dosáhli, překvapivě zapomeňte na nějaké chaotické tvoření, to tedy ani náhodou. Nejlépe bude, když na vše budete mít jasný plán, který budete hezky bod po bodu dodržovat. Nejdříve však vyměřte plochu domu, zaznamenejte si údaje na papír, na vyznačený otvor rozložte desky, které vyrovnáte do nejrůznějších směrů, zde si nakreslete a zaznamenejte veškeré výřezy a otvory pro šrouby a matice.

Přečtěte si:   Jehličnany nepatří jen do lesa

Vnější obložení stavby můžete zkusit udělat na oko křivé. Samozřejmě pro veškerou bezpečnost tvořte základní podestu hezky v pravých úhlech, aby nedošlo k úrazu, ale vnější obložení Vám přinese více svobody. Můžete si vymyslet spousty vlastních zdobných prvků, však uvidíte sami, co by Vaší dřevostavbě slušelo, jakmile budete mít hotovo. Budete-li budovat ze smrkového dřeva, počítejte s celkovými náklady zhruba tři tisíce korun, to není vůbec špatné, když se podíváte na ceny hracích domečků v supermarketech. Pod tři tisíce korun se částka dostane jen těžko, navíc za pravé dřevo. Ale teď již k toliko očekávanému stavebnímu postupu, hezky pohromadě Vás čeká v posledním článku našeho miniseriálu „Udělej si sám“.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *