Je obecně známo, že řezané květiny příliš dlouho nepřežijí. Věřte nebo ne, stačí málo a můžete mít ve váze darovanou růži i o několik dní déle. Nevěříte? Vyzkoušejte naše rady, jejichž pokračování Vás čeká zanedlouho. Budete koukat!

Jistě jste již někdy obdrželi květinu, která byla umístěna v malé zásobárně vody. Avšak takové množství vody rostlině vydrží pouze na nezbytnou cestu domů. Ihned po přepravování ji proto sundejte, stonek květiny seřízněte v úhlu čtyřiceti stupňů. Při čemž platí, že byste řezání měli provádět pod proudem vody, abyste zabránili vniknutí vzduchu do čerstvé rány.

Před vložením květinky do vázy se přesvědčte, že není špinavá. Nečistoty by mohly způsobit rozmnožení bakterií. Poté již stačí nádobu naplnit vlažnou vodou do jedné třetiny. Ideální je nechat nádobu s vodou hodinu odstát, aby unikly bublinky a všechen chlór. Rostlinu odlistěte na stonku, který bude ponořený ve vodě. Mohlo by se stát, že mokré listy začnou hnít. Jakmile máte hotovo, stačí květinu opatrně vložit do vázy tak, aby byl stonek ponořený na pět centimetrů. Každý druhý den měňte vodu, zabráníte tak veškerým bakteriím, které by se mohly ve znečištěné vodě množit. Budete-li stonek pravidelně zastřihávat našikmo, prodloužíte čerstvost květů.

Přečtěte si:   Vířivka na léto už i v zimě!

Ne nadarmo Vám dobrá květinářství při nákupu přibalí i speciální výživu pro řezané květiny, která zaručí maximální čerstvost řezaných rostlinek. Sáček stačí vysypat do půl litru vlažné vody. Rostlině tak dodáte vhodné živiny, které běžně nasává kořeny z půdy. Navíc Vám voda ve váze zůstane průzračná a poupata se rozevřou do květů. Během dalších tří dnů však vodu vyměňte za kohoutkovou, anebo ji nahraďte další dávkou z květinářství.

V příštím pokračování tohoto článku se dozvíte o tom, jak moc ovlivní čerstvost květin ovoce, situování v místnosti i narcisy.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *