Školní batoh

Školní batohMezi civilizační choroby bezpochyby patří také nejrůznější bolesti zad a krční páteře. Že se tato nepříjemnost týká pouze starší generace? Omyl! I ti nejmenší mohou trpět nesnesitelnými bolestmi již od prvního dne nástupu do školy. Špatně vybrané školní a studentské batohy, mohou totiž páteř školáka nenávratně poškodit. Dle nejnovější studie Masarykovy univerzity má až 55% školáků prvního stupně nesprávné držení těla. Z toho lze usuzovat na pozdější problémy nejen se zády, ale také s pohybovým aparátem nebo bolestmi hlavy. Jak se těmto nepříjemnostem vyhnout? Základem je správně zvolený a ergonomicky tvarovaný batoh s polstrováním a nastavitelnými ramenními popruhy.

Investice do školního batohu se rozhodně vyplatí

Když jsme našeho prvňáčka připravovali na jeho velký školní den, kdy poprvé usedne do lavice pražské Kouzelné školy, rozhodli jsme se na školní výbavě nešetřit a rozhodně nevybírat pouze na základě barviček a designu. I když na nás ze všech stran pokukovaly zajímavé batohy s hlavními filmovými hrdiny, auty nebo dalšími motivy, při výběru jsme v první řadě dbali na funkčnost a pohodlnost batohu. Jelikož jsme již dopředu věděli, že školní taška našeho malého školáka bude postupem času plná nejrůznějších zbytečností, vybrali jsme batoh s plynule nastavitelnými ramenními popruhy i ergonomicky tvarovanými zády, což umožňuje ještě efektivnější přilnutí k tělu malého školáka. Nedochází tak k přetěžování a nevhodnému ohýbání páteře a následným bolestem zad a hlavy.

Přečtěte si:   Kočárky včera a dnes

Pozor na váhu!

Studenti a školáci by na svých zádech měli nést 10, maximálně 12% tělesné váhy. Ve skutečnosti jsou ale záda často přetěžována batohem s 30% tělesnou hmotností jedince! Své o tom mohou vědět zvláště studenti středních nebo vysokých škol, v jejichž batozích se nachází nejen řada odborných publikací a knih, ale také notebooky, které v průměru váží okolo 2,6 kg. V dnešní době však existují speciální batohy na notebook, které jsou nejen dokonalým stylovým doplňkem, ale také zdravotně nezávadnou pomůckou podporující správné držení těla.

Náš tip: Ta nejobsáhlejší nabídka batohů a školních potřeb na vás čeká na stránkách www.sevt.cz!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *