Žádosti o půjčky a úvěry

Žádosti o půjčky a úvěryPatříte k lidem, kteří by si v životě nepůjčili ani korunu, nebo naopak ke druhé skupině, která prostě peníze potřebuje dřív, než si stačí na vysněnou věc našetřit? Je jistě pravdou, že půjčky člověka svazují. Upíše se k pravidelnému splácení a pokud jednoho dne přijde o zdroj peněz, exekutoři jsou za dveřmi dřív, než se nadějete.

Bankovní a nebankovní půjčky

Pokud jste se někdy šli informovat do banky na půjčku či úvěr, určitě si pamatujete, jak vám sdělili, co všechno je potřeba – potvrzení o příjmu a potvrzení o příjmu ručitelů. Na základě výšky platu pak dostanete částku, která ale nemusí dosahovat takové výše, jakou jste ve skutečnosti chtěli. Navíc po nahlédnutí do seznamu dlužníků nemusíte dostat nic, pokud jste zrovna se splátkami pozadu. Výhodou bankovních půjček jsou jasně dané podmínky a většinou měsíční splátky ve stanovené výši. Nevadí, když zaplatíte půjčené peníze předčasně – neúčtuje se vám za to žádný poplatek navíc a vlastně si ušetříte placení úroků.

Nebankovní půjčky jsou dostupné nejen lidem s pravidelným měsíčním příjmem, ale mohou si o ně požádat i ženy na mateřské dovolené, důchodci, nezaměstnaní a plnoletí studenti. U nebankovních půjček se nenahlíží do registrů dlužníků, tím pádem můžete mít nějaké ty resty jinde.  Při podání žádosti neplatíte žádné poplatky předem a nevyžadují se ručitelské závazky. K nevýhodám patří poněkud vyšší úroky než u bankovních půjček. Také se mnohým nebude líbit požadavek splácet peníze po týdnu – je to nevýhodné hlavně kvůli tomu, že většina dostane výplatu jednou za měsíc a nedokáže si dát peníze na splátky na stranu.

Přečtěte si:   Pracujete v Rakousku? Můžete mít přeplatek na daních a ani o tom nevíte

Hlavně si před půjčením uvědomte, že váš čekají roky splácení a jestliže nedojde k plnění pravidelných splátek, máte brzy za dveřmi exekutora.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *