Jaké jsou novinky v oblasti moderních platebních metod?
Jaké jsou novinky v oblasti moderních platebních metod?
jarmoluk / Pixabay

Pokrok je nezadržitelný a nejinak je tomu i v oblasti platebních metod. Hotovostní platby pomalu, ale jistě, ustupují moderním formám placení, které jsou rychlé a poskytují možnost okamžité zpětné kontroly. O jaké metody se jedná a jak je to s jejich bezpečnostní?

Internetbanking

Mobilní bankovnictví sice už několik let funguje pro mobilní telefony, ale nově jsou spuštěné verze i pro smartphony a tablety. V takovém případě hovoříme o chytrém internetbankingu, který je určen pro systémy iOS a Android. Přes tuto aplikaci řídíte svůj bankovní účet a po zaplacení v obchodě se ihned můžete podívat, zda nedošlo k chybné platbě.

QR kódy

Platit lze i přes tzv. QR kódy. Podmínkou je mít zřízené mobilní bankovnictví. Tuto metodu nabízejí některé e-shopy s platební bránou. Při úhradě zboží zadáte platební metodu MasterCard Mobile, načtete telefonem vygenerovaný QR kód a v aplikaci zadáte mPIN pro autorizaci platby. Těmito kódy můžete uhradit i faktury od dodavatelů.

Elektronické peněženky

Tyto peněženky se používají pro platby na internetu a nahrazují klasické platební karty. Mezi nejznámější elektronické peněženky patří PayPal, PayU, Paysafecard nebo PaySec, které využijete zejména pro úhradu zboží objednaného ze zahraničních e-shopů. Výhodou je to, že nikde nezadáváte údaje o své platební kartě a peníze na Vašem účtu jsou tak v bezpečí.

Přečtěte si:   Peníze do druhého dne od schválení osobní půjčky? Jde to

Bezkontaktní karty

Bezkontaktní karta je běžnou platební kartou, kterou stačí přiložit k platebnímu terminálu a nákup je zaplacen. Výrazně se tak zkracuje čas potřebný k platbě a zároveň chráníte svou kartu proti zneužití, protože ji nevydáváte z ruky.

Všechny moderní formy placení disponují vysoce spolehlivými bezpečnostními prvky. Přesto je vždy na místě určitá míra opatrnosti. Pravidelně si kontrolujte výpisy z účtu a v případě jakékoliv nesrovnalosti kontaktujte svou banku.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *