Sibenicni vrchChcete-li si dobře zalyžovat a pobavit se a jste ze Středočeského kraje, nemusíte jezdit za lyžováním nikterak daleko. Lyžařských areálů je tu hned několik – například Monínec, který si oblíbil i bývalý prezident Václav Klaus, dále areál v Chotouni, v Kvasejovicích, Ski areál Padák Příbram či nedaleko Mnichovic u Prahy oblíbený Šibeniční vrch. Kromě lyžování nabízí širokou možnost celoročního sportovního vyžití. V zimě si můžete užívat na zdejší příjemné sjezdovce a po lyžování si pak zahrát třeba squash či s partou přátel si to rozdat v bowlingu. Ačkoliv „Šibeničák“ sice nemůže co do délky soupeřit s bílými pláněmi na horách, rozhodně nabízí spoustu zábavy, skvělou kuchyň a také unikátní ubytování…

Čeká na vás Bobeš a Mikeš
Na Šibeničním vrchu na vás čeká 250 m dlouhá sjezdovka pojmenovaná „Bobeš“, na kterou vás pohodlně vyveze vlek Poma. Pro děti je připraven ski park „Mikeš“ s délkou plochy 100 m. Pro právě Bobeš a Mikeš? Je to jednoduché. Šibeniční vrch se rozkládá v  Ladově kraji a do jeho rodných Hrusic je to téměř coby kamenem dohodil. No a o kocouru Mikešovi a pašíkovi Bobešovi, dvěma pohádkovým postavičkám půvabné Ladovy knížky O kocouru Mikešovi, snad ani netřeba se rozepisovat. Však až se nasytíte lyžování a zážitků, které Šibeniční vrch nabízí, můžete do zmiňovaných Hrusic vyrazit a vydat se po stopách chytrého kocoura Mikeše a jeho přátel. Obcí prochází pohádková trasa, jejíž součástí jsou zastávky na místech, která můžete znát z knížky a na informačním tablu nechybí nejen popis objektu a Ladův obrázek, ale také ukázka z knížky. V Hrusicích můžete navštívit památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny a poté posedět v příjemné restauraci u kostela, který jistě znáte z Ladových malebných obrázků a pohlednic. Ale zpátky na Šibeční vrch…

Na lyže i na prkno
U dolní stanice lanovky se nachází pokladna je umístěna u dolní stanice lanovky a nedaleko, v dojezdovém místě stojí opravdu příjemný dřevěný stylový bufet „Tyrolská bašta“. A asi víte, jak člověku chutná po námaze a na čerstvém vzduchu třeba taková opečená klobáska. Pakliže nemáte lyže a vybavení vlastní, vrásky si z toho dělat nemusíte. Na Šibeničáku je také půjčovna, ve které mají pro vás připraveno všechno potřebné. Jestli snad chcete kromě lyží vyzkoušet stále oblíbenější snowboard, žádný problém. A navíc nejen, že vám ho tu půjčí, ale pokud nechcete spoléhat na vlastní sportovní nadání a intuici, můžete využít služeb instruktora (pánové pozor – dokonce i instruktorky!) a naučit se jezdit na sněhovém prkně pod odborným vedením. Pokud není přírodní sníh dostatečně kvalitní nebo ho je málo, jsou zdejší sjezdovky uměle zasněžovány. Užívat si tu můžete po celý týden přes den a v sobotu navíc i při oblíbeném zážitkovém večerním lyžování.

Zábava pro dospělé i pro děti
V areálu na Šibeničáku najdete i tenisovou halu, kde si můžete kromě tenisu zahrát také třeba nohejbal či volejbal, na své si tu přijdou hráči squashe a bowlingu. Ani s koncem zimní lyžařské sezóny se však Šibeniční vrch neukládá do „letního spánku“. Lyžařský areál se mění v ráj letní rekreace a zahrát si tu můžete plážový volejbal nebo vyrazit na zdejší tenisové kurty. Na děti tu kromě různých atrakcí čeká také stádo živých koziček. Zvlášť pro městské děti, které znají zvířata, zvláště ta hospodářská prakticky jen z obrázků a knížek je to opravdový zážitek.

Přečtěte si:   Buďte první a ulovte si nejkrásnější dovolenou se slevou First Minute!

Největší srub Evropy
Hladové žaludky na Šibeničním vrchu mistrně uspokojí v restauraci, která se nachází ve stylovém dřevěném srubu. Možná právě pro vás bude příjemnou zprávou, že restaurace je nekuřácká. Kromě občerstvení se ve srubu můžete i ubytovat a domů si v takovém případě odnesete unikátní certifikát vypovídající o tom, že jste přenocovali v největším srubu v Evropě, neboť co do velikosti se jedná o největší objekt svého druhu v rámci celé Evropy. V létě můžete pro ubytování v areálu využít také Karavan kemp. Najdete tu dámské a pánské toalety, venkovní sprchu, teplou vodu, která je v ceně pobytu, kohoutkové přípojky na pitnou vodu a přípojky na odpadovou vodu pro karavany, výlevku chemických toalet, dětské hřiště vybavené navíc 35 metrů dlouhou lanovkou a pro vaši zábavu slouží velkoplošná TV projekce.

Pokud chcete na Šibeniční vrch zamířit za lyžováním, provozní doba je tu od pondělí do čtvrtka od 14.00 do 18.00 hod., v pátek, sobotu a v neděli od 10.00 do 17.00 hod. a sobotní večerní lyžování si můžete užít od 18.00 do 21.00 hod. A kolik vás to bude stát?

                                                                                            Bobeš                Mikeš
pondělí – pátek 14.00 – 18.00 hod.                                             150,- Kč                   50,- Kč
sobota – neděle
celodenní 10.00 -17.00 hod.(vč. večerního lyžování)            200,- Kč                100,- Kč
dopolední 10.00 – 14.00 hod.                                                        160,- Kč                 100,- Kč
odpolední 13.00 – 17.00 hod.                                                         160,- Kč                100,- Kč

                                                                                            

 

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *