Zajímá vás, kde se oblíbený film Piráti z Karibiku natáčel? Chtěli byste se tam podívat? Není to nemožné.  Na vlastní oči můžete vidět prakticky celou filmovou vesničku, ale také dvě původní a funkční hospůdky a můžete tak popíjet na tomtéž místě, jako pirátský kapitán, Johny Deep.

Vaše pouť může začít na ostrově Martinik, odkud se vydáte po moři se školeným kapitálen, třeba na exotickém katamaránu. A když už se vydáte do této oblasti, proč se po ní nerozhlédnout trochu víc?

Přistanete na letišti v hlavním městě ostrova Martinik, Fort de France. Nechvátejte, nejprve se trochu po městě porozhlédněte. Stojí tu muzeum jeho historie, vojenská základna Fort St. Louis, katedrála St. Louis, či malý kostelík, který je neuvěřitelnou kopií pařížského Sacré Coeur. Milovníky květin uchvátí botanická zahrada Jardin de Balata, či Josefiny lázně, kam se údajně chodila koupat i Napoleonova manželka.

Přístav, marína, se nachází na jihu ostrova. Pokud jste opravdu zvolili pro své toulky katamarán, může vás překvapit svým působivým interiérem, úžasnou malou kuchyňkou i palubou, která je centrem veškerého dění na plavidle. Je to místo, na kterém se stoluje, baví, lenoší a pozoruje nejen moře, ale i ostrovy a zvědaví delfíni.

Že se blížíte k ostrovu Svatá Lucie poznáte podle dvou vulkanických hor, Velkého a Malého Pitonu. Nebuďte překvapeni, když po veplutí do zátoky uvidíte majestátní plachetnici s palubou hemžící se nefalšovanými piráty v dobových oblecích. Že jako by vám byla tak trochu povědomá? Ano, replika lodě, která si ve filmu zahrála, je právě turisty velmi vyhledávanou atrakcí.  Svatá Lucie je ostrovem pohádkových pláží, sopečných vrcholů, hlubokých údolí i vulkanických pramenů, vytékajících z nitra stále aktivní sopky Soufriére. To, co vám skřehotá nad hlavami a kolem vás, jsou opravdu papoušci. Kromě nich tu můžete vidět také třeba leguány, či různé druhy ještěrek a žab.

Přečtěte si:   (Nejen) předvánoční Chvalský zámek

Další cesta po stopách pirátů vás dovede na ostrov Svatý Vincenc. Uvítá vás zátoka Wallilabou Bay, v níž filmaři zanechali velké množství kulis. Připadáte si tu skutečně jako ve filmu. Když Svatý Vincenc, tak místní vodopád. Je nevelký, ale patří k vyhledávaným turistickým atrakcím a k příležitostnému přivýdělku místních obyvatel. Ti vás k němu za drobnou úplatu nebo malý dárek rádi doprovodí.

A pak zamiřte třeba – na Grenadiny. Tvoří je 32 menších korálových ostrůvků a váháte-li, který si pro svou návštěvu vybrat, tak zvolte třeba ostrov Bequia. Nachází se tu totiž velrybářská stanice, což je pro suchozemce dost exotická záležitost. Kromě velrybářství má Bequia také další tradici – stavby velrybářských lodí. Nikoho proto nepřekvapí, že právě tady je malé velrybářské muzeum.

Milovníci potápění by neměli bez povšimnutí minout Union Island, obdivovatelé palem pak Palm Island, soukromý ostrov vyznačující se stovkami palem, jehož návštěva je možná za poplatek. A všichni se rádi pokochají na maličkém Mopionu, ostrůvku o rozloze asi třicet na šestnáct metrů. Je to vlastně duna bělostného jemného písku s jediným slunečníkem z palmového listí, na jejíž jedné straně má voda přes třicet stupňů.

Život v Karibiku je „klídek“ a pohoda. Důkazem toho je i to, že tu můžete narazit na Evropany, kteří kvůli tomuto ráji opustili Starý kontinent a začali tady nový život. Klidný, neuspěchaný a usměvavý.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *