Bolest nevěry

Jsou toho plné časopisy, filmy, knížky televize… znáte to z vyprávění a říkáte si, že vám se TO stát nemůže. A pak jednoho dne TO je realitou vašeho života. Mluvíme o nevěře. Jak ji překonat, jak se s ní vypořádat?

V hlavě zmatek a v duši bolest. Pojí vás tolik společných zážitků a plánů, co teď s tím? Nevěrník se dušuje, že to bylo poprvé a naposledy. Podvedený partner si přeje mu odpustit, ale zmatek, který má v hlavě, není dobrým rádcem, jak to udělat. Mísí se myšlenka na to, že udělal-li to jednou, může to kdykoliv zopakovat. Odpustit, neodpustit, vyčítat, mlčet?

Nejdůležitější je zachovat si chladnout hlavu. Vybrečet nebo vyvztekat se do zásoby, v žádném případě však ne před tím, kdo zhřešil. Po návalu prvotních emocí je důležité zamyslet se nad tím, jestli vám stojí váš partner, společný vztah a vaše soužití za to zamhouřit ne jedno oko, ale obě. A samozřejmě také nad tím, jestli mu nejen chcete, ale i dokážete odpustit. Pokud se spíš přikláníte k tomu, že to není reálné, počítejte s tím, že i když vztah zachováte, červíček pochybností vás bude trápit dál a na kvalitě vztahu se to podepíše. Možná, když najdete pro sebe vysvětlení, proč k nevěře došlo, může to na věc vrhat jiný stín. Ruku na srdce – neustálé hašteření, výkyvy nálad, nechuť na sex, chování se, jako by ten druhý byl kousek domácnosti vhodný pro inventarizaci, to všechno může leckdy i toho nejodhodlanějšího a věrného člověka dohnat, byť jen na krátkou chvíli, do náruče někoho jiného.

Takže znovu – co s tím?

Je dobré mít někoho, komu je možné se svěřit. Jak známo, sdělená radost je větší a bolest poloviční. V žádném případě se ale neřiďte cizími radami, byť dobře míněnými. Svůj úsudek si udělejte sami. Nikdo další totiž nemůže znát vaše pocity a nemůže být objektivní. Nedejte se ovlivnit ani nevěrníkem, který slibuje že to už nikdy neudělá, avšak vy máte důvod o tom vážně pochybovat. Zkrátka a jednoduše: vyplačte se a nestyďte se za to. Nebraňte se ani malému záchvatu hysterie, ovšem v přísném soukromí. Pár rozbitých talířů dokáže pěkně ulevit! Rozhodnete-li se odpustit, potom oopravdu nikdy nevěru nepřiomínejte. To je tabu. Je to dobré totiž nejen pro váš vztah, ale i pro vás. Pokud chcete tuhle kapitolu ve vašem vztahu přeskočit, udělejte tlustou čáru a začněte na čistém listě.

 • Pro tento článek si můžete zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup
  * (uveďte včetně http://)
  * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
  * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
  Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit!

  Cena za umístění reklamy pod tento článek je 80 CZK. Tato se zobrazí okamžitě po zaplacení přes platební bránu PAYPAL (tlačítko níže) a zůstane zde na trvalo. Počet reklam pod tímto článekm je omezen na tři. Přečtěte si prosím pravidla a doplňující informace.
Powered by pes502

Zanechejte odpověď

Copyright © 2012 Kvalitní.cz ·