Stále větší oblibu si mezi lidmi získávají velcí papoušci, zvláště ti, kteří se snadno naučí mluvit. Řadí se mezi ně také amazoňan modročelý, dorůstající velikosti až40 cm.

Jeho původním domovem je Brazílie, Paraguay a Argentina. Rád pobývá v lesních porostech a snadno tak splyne s přírodou, protože základní barvou jeho peří je zelená. Čelo však, jak název napovídá, má modré. Bradu a okolí očí má žluté a při letu jsou viditelná i pírka červená. Amazoňan ve své domovině hnízdí v dutinách stromů vysoko nad zemí. Pohybuje se ve skupinách s výjimkou období hnízdění, kdy se papoušci dělí na páry.

Amazoňan modročelý má výborné vlohy k mluvení, avšak pouze v tom případě, že se jedná o ručně dokrmené mládě. Zda se jedná o ručně dokrmené mládě bývá v prodejnách označeno. Papoušci z odchytu se sice ochočí, ale nikdy tak dokonale, jako právě ručně dokrmené mládě, mající s člověkem kontakt od prvních okamžiků života. Budete-li se mu dostatečně věnovat, již během poměrně krátké doby se můžete dočkat jeho prvních slov, avšak naučí se nejen ta. Papoušek dokáže napodobovat třeba zvuky mobilu, cinkat jako tramvaj, bublat jako voda z kohoutku a třeba i štěkat.

Přečtěte si:   Kreativní hračky a zábavné aktivity pro inteligentní papoušky

Takovýto papoušek je člen rodiny a mnohdy se pohybuje volně puštěný v bytě, kde má třeba umístěnou svoji větev, na které tráví většinu času. Přesto potřebuje i své zázemí, kterým by měla být klec. V té by měl mít několik bidýlek, po kterých může šplhat, aby se nenudil. Amazoňan má totiž rád pohyb. Je také dobré mu dát k dispozici i dostatek hraček.

Jeho strava by měla být pestrá a obsahovat směs semen, například lesknici, slunečnici, oves či proso, alea rozhodně by nemělo chybět i ovoce a zelenina. Při jídle si počíná neuvěřitelně šikovně a pozorovat baštícího papouška je lepší, než se dívat na televizi.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *