Tunis patří mezi země, které by si žádný milovník tepla neměl odpustit. Dlouhé písčité pláže přímo vybízejí k hodinám relaxace pod nádhernou modrou oblohou. V Tunisu je takových míst mnoho, ovšem pokud si chcete svou dovolenou užít bez přílišného hluku a přetlaku dalších turistů, nabízí se zatím nepříliš známá oblast Tabarka. To, co Tabarce chybí na věhlasu, ovšem skvěle vynahradí svými možnostmi vyžití a to od objevování panenské přírody v překrásných horách, přes historické centrum města až po mnoho vodních sportů.

Čtyřkolky

Mezi nejvíce kladně hodnocené zážitky z Tabarky patří výjezd na čtyřkolkách do místních hor, kdy se účastníci vyjížďky dostanou nejdříve do místní zemědělské oblasti, kde mohou spatřit zdejší obyvatelé při práci na polích, která probíhá přibližně stejně jako za času našich prarodičů. Na místních prašných cestách se lze na čtyřkolce opravdu vyžít a je zde možnost popustit uzdu adrenalinu z rychlé jízdy.

Tradiční způsob života

Poté vás průvodce zavede do místních hor, ze kterých je nádherný výhled na celou oblast Tabarky. Navíc na těchto místech lze pořídit překrásné fotky unikátní severoafrické přírody. Většina těchto zájezdů, které lze zakoupit prakticky na každém kroku, je navíc ozvláštněna výletem například do vesnice tuniských obyvatel pouště, kteří žijí svým tradičním způsobem již několik set let. Shlédnout tedy můžete například staré řemeslnické umění nebo třeba přípravu chleba v poušti.

Přečtěte si:   Levandule pro krásu, zdraví i potěšení

Moře

Pokud ovšem holdujete spíše moři, tak i vám Tabarka nabídne mnoho možností, jak strávit svou dovolenou. Místní korály oplývají faunou a florou tak barevnou až z ní oči přecházejí. Můžete také vyrazit na menší rybářskou výpravu, popřípadě navštívit některou ze zdejších historických památek. Tak jako tak, Tabarka ve vás nechá nezapomenutelný zážitek.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *