Rozchod s grácií

Slovo „rozchod“ vzbuzuje spíš představy nádobí létajícího vzduchem a výrazy ze slovníku čtvrté cenové, než klidné a rozumné ukončení vztahu dvou lidí. A výraz „dostat kopačky“ také nepředstavuje radost z dárku, ale startuje hromy a blesky v naší duši. Jak ale jedno či druhé zvládnout?

Zažil to už někdy jistě skoro každý. Žena po čase zjistí, že ten její báječný a všehoschopný muž, zase až tak báječný není. Zato všehoschopný je do slova a do písmene a jako kamarád je možná fajn, ale pro život to prostě není. Nebo že ten úžasný zasněný intelektuál svůj zamlžený pohled neztrácí ani když v koupelně praskne voda, vyhoří elektrické rozvody, nebo když se docela obyčejně odpadkový koš za účelem vysypání vydá k popelnici po svých. I mužům na ženách mohou začít po čase vadit různé věci. Upravený zevnějšek se sice cení, ale co s tím, když jinak obydlí připomíná spíš vybydlené prostory bandou nepřizpůsobivých občanů a sporák ani zdaleka netuší, jaká je vlastně jeho funkce? Důvodů, proč s ním či s ní dál už NE, může být celá řada. Jedním pak je i ten, že se prostě a jednoduše člověk zamiluje do někoho jiného. Jak se s tím vypořádat tak, aby se z vás nestali dva nepřátelé na bitevním poli?

Jak se rozejít s grácií

Žádný zaručený návod neexistuje a nikdo, kdo něčím podobným prošel, své zkušenosti nemůže předat, ale může se jen podělit. Při rozchodu je důležité nesklouznout do výčitek i kdyby k tomu byl stokrát důvod. Je dobré připomenout si dobré vlastnosti partnera a připomenout si, proč jsme si ho vážili. Důvod rozchodu je zapotřebí sdělit jasně a srozumitelně a zároveň je nutné nechat vyjádřit svůj názor i partnera. Čas po rozchodu může být paradoxně bolestivý nejen pro toho, koho opouštíte, ale i pro vás. Oba procházíte emoční bouří a mohou se ve vás střídat pocity lítosti, smutku, výčitek, zlosti i zoufalství. Myslete na to, že jste spolu prožili řadu pěkných chvil a někdy i kus života. Tak proč si zavřít bránu ke společné případné komunikaci v budoucnu?

Jak unést kopačky

Když už taková situace nastane , zapomeňte na otázky a věty typu: Co ona (on)  má a co já ne? nebo: To mi přece nemůžeš udělat, vždyť víš, že tě miluju! Pokud vám váš protějšek sám neposkytne vysvětlení, zeptejte se ho na to přímo, ale rozhodně se braňte vzbudit v něm soucit. Věřte, že čeká všechno možné, jenom ne váš ledový klid. Především pro ženy platí, že výčitkami vyřčenými tónem lodní sirény muže jen utvrdíte v tom, že jeho rozhodnutí bylo správné. A až možná uslyšíte tu okřídlenou větu: můžeme zůstat kamarády, v duchu počítejte do sta nebo do tisíce, vybavte si nějakou komickou situaci, nebo se třeba soustřeďte na významná data z minulosti. Zkrátka dělejte všechno pro odvedení myšlenek od právě amputovaného vztahu. Nezbývá totiž, než rozchod přijmout a rozhodnutí partnera respektovat, protože když chce jenom jeden, je to málo. Lepší je říci si, že každý konec je začátek něčeho nového a že to lepší vás ještě teprve čeká.

 • Pro tento článek si můžete zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup
  * (uveďte včetně http://)
  * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
  * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
  Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit!

  Cena za umístění reklamy pod tento článek je 80 CZK. Tato se zobrazí okamžitě po zaplacení přes platební bránu PAYPAL (tlačítko níže) a zůstane zde na trvalo. Počet reklam pod tímto článekm je omezen na tři. Přečtěte si prosím pravidla a doplňující informace.
Powered by pes502

Zanechejte odpověď

Copyright © 2012 Kvalitní.cz ·