Plesová sezóna obvykle trvá od začátku ledna do konce března a všichni společenští a tancechtiví jedinci propadají jejímu vábení. Vytáhnou ze skříní slavnostní garderobu, dámy většinou této příležitosti využijí i k tomu, aby do ní nějaký ten módní a stylový kousek přidaly. Ples však není jen přehlídkou módních výstřelků a trapasů, jde především o společenskou událost, kontakt, konverzaci a tanec, tanec, tanec…

Miláčku, nemám co na sebe…

V plesové sezóně noční můra. Její zahájení krátce po Vánocích může pro mnohé znamenat, že loňský model zkrátka nedopnou. Možná však jen vyšel z módy nebo vám k němu scházejí ty správné boty nebo doplňky. V tom případě nezbývá než zamířit na velký nákup nebo do půjčovny.

Dnes již nejsme módním diktátem nijak výrazně svazováni a výběr plesových šatů záleží čistě na našem osobním vkusu, postavě a věku. Základním pravidlem je, že se ve vybraných šatech musíte cítit dobře a neměly by vás omezovat v pohybu – chcete přece tančit. S přihlédnutím k jejich účelu pak dobře zvažte i jejich délku, ať se celý večer nezvrhne jen v marné snahy nezaplést se podpatkem do sukně. Samozřejmostí je, že k jednodušším šatům lze volit výraznější účes, líčení a doplňky, zvolíte-li šaty nápadnější, na zbytku naopak uberte.

Přečtěte si:   „Zázračné“ hubnoucí přípravky

I pánské oblékání pro slavnostní příležitost, jakou ples bezesporu je, má svá pravidla, přestože si muži často myslí, že stačí jen vylovit ze skříně jediný oblek, který vlastní. Často nezbývá, než se s takovýmto přístupem smířit, rozhodně by však neměli zapomínat, že kravata nebo motýlek jsou v tomto případě samozřejmostí, rozhalenka nemá na plese co dělat.

Vzhůru za zábavou!

Jste krásně oblečení, navonění, dámy nalíčené a načesané – můžete tedy konečně vyrazit. Hoďte za hlavu starosti všedních dní, zkuste se, milé dámy, na manžela po dvaceti letech podívat zas očima zamilované puberťačky, kupte si láhev vína a lístky do tomboly a bavte se! Od toho tu plesy jsou.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *