Interior Furniture Sofa Dark Table  - BUMIPUTRA / Pixabay

Moderní osvětlení v kuchyni, obývacím pokoji nebo třeba dětském pokoji dokáže být velmi variabilní. Ano, přizpůsobuje se trendům, ale zároveň stále dodržuje mnohá důležitá pravidla.

Mnohdy je tedy obtížné vybrat si ten správný druh pro vaše bydlení. Například v obývacím pokoji se všeobecně doporučuje mít alespoň tři velmi dobré zdroje světla. Jedno by mělo být na stropě, druhé vedle televize a poslední poblíž pohovky nebo kdekoliv jinde, kde si rádi čtete nebo se věnujete svým koníčkům.

Vzájemná harmonie je dobrým základem

Obvykle však není jednoduché sladit všechna tři svítidla dokonale k sobě – tedy pokud se nechcete spoléhat na předpřipravené sady, kterých je na trhu pomálu (a s omezeným výběrem). Nároky jsou totiž vskutku vysoké. Stropní osvětlení musí být dostatečně silné, aby ani večer nezpůsobovalo ospalost a naopak vás ještě motivovalo k aktivitám, pokud o ně stojíte. Ostatní osvětlení zářit příliš silně nemusí. A to dobří výrobci svítidel velmi dobře vědí.

Zvláště světlo umístěné vedle televize by mělo být spíše nenápadné, potřebujeme ho totiž pouze pro odlehčení očí, které posléze nebudou tak unavené ze sledování obrazovky. A nemělo by chybět ani svítidlo bodové, vhodné ke čtení. A jak si s tím vším poradit? Jak vidíte, nelze se spoléhat jen na centrální osvětlení. Naopak, mnohdy je lepší vsadit i  na jiné varianty a vytvořit tak opravdu dokonalou atmosféru.

Přečtěte si:   Oblíbená hra Pou

Kam se vydat pro originalitu

Kvalitní výroba lustru na míru rozhodně není dostupná v každém studiu se svítidly. Naopak. Jde o poměrně náročný proces, vyžadující úzkou spolupráci mezi výrobcem a zákazníkem. Společnost Bohemia-Design se však na tuto spolupráci přímo specializuje. Navrhne potřebné komponenty i světelnou atmosféru, ale skvěle se popasuje i s repasem starých výrobků nebo třeba s dodáním oplétaných kabelů. Více se dozvíte přímo na jejich stránkách E-shop.bohemia-design.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *