Adrenalinové sporty

Adrenalinové sportyExtrémní sporty vyhledává stále více jedinců. Lákadla v podobě neobvyklých zážitků vám mohou přinést mnoho vzrušení, plno adrenalinu a mnohdy zazáříte překonáním sebe samých.
Adrenalinové sporty přichází velmi často s něčím novým, proto se setkáte v tomto oboru již se známými aktivitami jako potápění, horolezectví, sjíždění řeky, slaňování a podobně.

Outdorové sporty v sobě zahrnují pro někoho možná nepředstavitelné pokusy o dobrodružství – lezení na vysílač, skoky z mostu, skoky ze skály, Kieneovu houpačku, chození po pružném popruhu, slaňování z mostu volným prostorem nebo pohyby na skákacích botách. Pro velké odvážlivce se pořádá například i potápění mezi aligátory.

Zajímavým a hojně se rozvíjejícím sportem je kitesurfing. Windsurfing určitě znáte, pokud jde o „kite“ surfování tak budete mít na nohách připevněno menší prkno a po vodě vás vleče tažný drak. Draci v podobě padáčku se využívají i při jiných adrenalinových sportech jako snowkitingu (na sněhu), landkitingu (na zemi) nebo buggykitingu (pomocí buginy).

Jestliže se budete chtít seznámit se slackline, představte si dva pevné body, mezi nimiž je pověšený popruh z polyesteru. Začátečník musí přejít popruh široký 25 mm z jedné strany na druhou. Jestliže se vám podaří po trénincích přejít od začátečníků mezi pokročilé, můžete na popruhu provádět salta nebo skákat. Popruhy se umísťují i do vzduchu na dost nebezpečná místa, vy se prostě nesmíte dívat dolů pod nohy, jinak máte zaručen akorát neúspěch. Věříte si v jízdě na kole? Pro super cyklisty se doporučuje adrenalinový sport downhill, kdy se určená trasa musí ujet za co nejkratší čas. Ovšem trasa vede z hodně strmých kopců a je poseta mnoha překážkami.

Přečtěte si:   Kmenové buňky mohou pomoci mnoha aspektům našeho zdraví – kupříkladu i při bolesti kloubů nebo páteře

Pamatujte – extrémy vás naplní adrenalinem a zvláštními pocity, ale aktivity bez limitů mají také zvýšené riziko úrazu. Předem si tedy dobře rozmyslete, která činnost vám stojí za zkoušku, abyste novinku neprováděli poprvé a zároveň naposledy ve svém životě.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *