ZazitkyUž jste to určitě zažili i vy. Blíží se jubileum partnera, rodičů či prarodičů a vaši hlavu zaměstnává myšlenka: čím oslavence zase obdarovat? Partner či partnerka si vše podstatné pořídí během roku. Rodiče tvrdí, že všechno mají a babička s dědečkem přikyvují a navíc řeknou, že oni už nic nepotřebují. A jste zase na začátku.

Obcházíte obchody, trávíte spoustu času u internetu a potom s rezignovaným výrazem koupíte něco, nad čím se obdarovaný ze slušnosti zaraduje a později dárek zasune hluboko do prádelníku, skříně, prostě někam, kde má trochu místa. Pokud si chcete celou situaci ulehčit, nakoupíte potraviny, o kterých se domníváte, že jsou nevšední lahůdkou. Ovšem po pravém uheráku manžela, otce či dědu pálí žáha, výtečná čokoláda, která měla potěšit vaši ženu, maminku nebo babičku, se také nestrefila do černého, neboť „holky“ drží dietu a babička má náběh na cukrovku. A dát jim peníze? No to snad ne, to vypovídá o tom, jak málo vám na vašich milovaných záleží… alespoň i tak je možné to vnímat. Takže jak se říká – babo, raď!

Radost pro dva
Ačkoliv pánové mají sice rádi pohodlí a příjemně teplé trepky je zahřejí, mohou si je hravě koupit sami a není třeba je balit do hedvábného papíru a udělat z nich dárek. A taková pánev s nepřilnavým povrchem sice ženám usnadní vaření, ale chtěli byste dostat jako dárek pracovní náčiní? Tím vlastně takový kus nádobí je. Pokud vám opravdu záleží na tom, aby vaši blízcí měli z dárku radost, zamyslete se nad tím, co je těší. O čem sice třeba příliš nemluví, ale když už, tak uvidíte v jejich očích zvláštní jiskřičku.  Buďte vnímaví a pozorní a možná to bude cesta, jak udělat radost oběma stranám. Oslavenci i vám. Vzpomeňte na dětství, když jste z ušetřených peněz vybírali dárek pro rodiče a jaký jste měli pocit, když váš dárek pod stromečkem rozbalili a vypadalo to, že nic lepšího nikdy nedostali! Radost toho, kdo ji plánoval druhému udělat, je totiž leckdy ještě větší.

Darujte nezapomenutelné – zážitek
Existuje řada firem, které nabízí dárkové certifikáty na nevšední zážitky. Můžete darovat prakticky cokoliv. Let balonem, jízdu závodní vozem, dokonce můžete svého blízkého proměnit na den v ošetřovatele v ZOO. Můžete tak využít nabídku některé ze zážitkových agentur a splnit svým milým jejich dávný sen. Zkuste se zamyslet, nemluví-li váš předek mužského rodu o tom, kolik koní má jeho vůz a jak odjíždí „tři sta z místa“ od nákupního střediska? To může být nápověda, že právě jemu byste mohli udělat velkou radost, pokud mu umožníte projet se v opravdové káře, která těch „tři sta z místa“ udělá levým zadním kolem. V nabídce je celá řada velice atraktivních vozů a dokonce mu můžete dopřát i jízdu s profesionálním závodníkem. Nebo máte pocit, že je rozený adrenalinový nadšenec, ovšem z nějakého důvodu pouze nadšenec-teoretik? Dopřejte mu trochu praxe. Co třeba vyzkoušet tandemový seskok padákem, jízdu na terénní čtyřkolce, brázdění hladiny na výkonném vodním skútru? Nabídka je pestrá. Můžete vybrat třeba jízdu bojovým vozidlem, nebo oslavenci dopřát možnost zastřílet si ze zbraní používaných za 2. světové války, na simulátoru si vyzkoušet jaké to je pilotovat dopravní letadlo i stíhačku, nebo třeba Formuli jedna. Ženy většinou ocení méně adrenalinové zážitky, ale jsou i takové, kterým uděláte radost třeba zažitím pocitu volného pádu v bezpečí letové komory, který jim dopřeje proud vzduchu o rychlosti až 280 km/hod. Pro jemnější povahy je tu pestrá nabídka hýčkání a rozmazlování v relaxačních a wellness centrech a hotelích, řada nejrůznějších masáží, odpočinek v pivních lázních, ale pokud se jedná o vši partnerku, můžete jí dát navíc něco, čeho většina mužů má málo – svůj čas a společně můžete zažít romantický pobyt na neobvyklých místech.

Přečtěte si:   Oblíbená hra Pou

Ovšem nemusíte využít ani nabídku profesionálů, abyste neobvyklým zážitkem své blízké potěšili. Když máte dostatek času a ten správný nápad, určitě sami dokážete domluvit třeba v nejbližším zařízení, kde mají koně a pořádají projížďky kočárem, jednu takovou na míru přesně třeba pro vaši babičku. Navíc takovými místy, o kterých víte, že má ráda. A co třeba oslovit někoho, v jehož rukách ožívá hudební nástroj a uspořádat doma malý soukromý koncert pro oslavence? Fantazii se meze nekladou. Jen se důkladně zamyslete nad tím, abyste se do vkusu opravdu dobře trefili. Darovat drahý a efektní zážitek tandemového seskoku padákem někomu, kdo má závrať i na třetí šprycli žebříku by nebylo to pravé. Ovšem správně vybraný zážitek je nad všechny trepky, pánve, pátý omlazující krém či kapesníčky s vyšitým monogramem.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *